Próby ognia

Tytuł oryginalny:
Scorch trials
Autor:
James Dashner
Tłumacz:
Agnieszka Hałas
Wydawca:
Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2012-2015)
Wydane w seriach:
Więzień Labiryntu
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.4 (14 głosów)

Próby Ognia to drugi tom bestsellerowej trylogii Więzień Labiryntu, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera. To jedna z najciekawszych i nieustannie trzymających w napięciu serii książkowych, która trafia do miłośników takich pozycji jak Igrzyska Śmierci czy Niezgodna. Więzień Labiryntu czyli pierwszy tom opowieści skończył się niezwykle emocjonującym zwrotem akcji, który sprawia, że wszyscy miłośnicy serii natychmiast sięgną po Próby Ognia. Prawa do trylogii Więzień Labiryntu zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów, a wytwórnia Twentieth Century Fox pracuje aktualnie nad adaptacją filmową całej serii. Niedawno na ekrany wszedł film Więzień Labiryntu, a ekranizacja książki Próby Ognia będzie miała swą premierę w kinach we wrześniu 2015 roku. Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie i wspomnienia. W Labiryncie życie było łatwe. Mieli jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu. Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą. Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni. Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Labirynt był tylko początkiem. Po wyciągnięciu Thomasa i jego przyjaciół ze Strefy, DRESZCZ obiecuje koniec eksperymentów. Ale czy aby na pewno wszystko co mówią, jest prawdą? • W kolejnej części trylogii pt. ,,Więzień Labiryntu" James Dashner przygotował dla nas nowe niespodzianki i niebezpieczeństwa czyhające na bohaterów. Tym razem Thomas wraz z przyjaciółmi, którym udało się przeżyć, musi w dwa tygodnie przejść najbardziej zniszczoną część Ziemi. Na końcu, przy Bezpiecznej Przystani, będzie czekał na nich lek, który raz na zawsze pozbędzie się wirusa, jaki zawładnął światem... • Jednak to zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Po drodze bohaterowie spotykają wiele przeszkód. Problem stanowią Poparzeńcy - ludzie zamieszkujący wyniszczone promieniowaniem Pogorzelisko; ludzie chorzy na Pożogę czający się na każdym kroku. Thomas musi również unikać zagrożenia ze strony grupy B - bandy dziewczyn, które za zadanie mają wyeliminować chłopaka. • Czy Streferom uda się dostać bezpiecznie do przystani? Kto okaże się zdrajcą i tym samym współpracownikiem DRESZCZU? Jak wielką rolę zagrają w tym wszystkim Jorge i Brenda - nowi sprzymierzeńcy Thomasa? • Kolejna część za mną, a ja nadal nie mogę otrząsnąć się z zachwytu, jaki wywołała u mnie poprzednia książka. Tak samo jak Więzień Labiryntu ,,Próby Ognia" trzymały mnie w napięciu, zmuszając, abym przeczytała następne rozdziały. Ta seria niewątpliwie zajęła specjalne miejsce na mojej półce.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
perfnika
Opis
Inne tytuły:Więzień Labiryntu 2. Próby ognia t2
Autor:James Dashner
Tłumacz:Agnieszka Hałas
Wydawca:Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2012-2015)
Serie wydawnicze:Więzień Labiryntu
ISBN:978-83-61386-10-0 978-83-61386-26-1 978-83-61386-40-7 978-83-61386-55-1 978-83-61386-64-3 978-83-61386-75-9
Autotagi:beletrystyka czasopisma druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 20 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo