Ciemność

Tytuł oryginalny:
Tma
Autor:
Jozef Karika
Tłumacz:
Mirosław Śmigielski ...
Lektor:
Jacek Dragun
Wyd. w latach:
2015 - 2023
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (4 głosy)

Scenarzysta serialowy postanawia spędzić Boże Narodzenie w górskiej chacie, by uciec od problemów w domu i w pracy. Jedno pozornie niegroźne zdarzenie zmienia jego pobyt w cyklon porywający głównego bohatera i czytelników!

Jozef Karika - słowacki mistrz grozy. Jego powieść Szczelina przekroczyła nakład stu tysięcy egzemplarzy. Stała się najpopularniejszą książką w historii literatury słowackiej i zdobyła trzecie miejsce w plebiscycie Lubimy Czytać na Książkę Roku w kategorii Horror.

Józef Karika jest mistrzem w tworzeniu pułapek, z których nie ma wyjścia. Znów przeraża. Znów zachwyca. A w bezsenną zimową noc obezwładnia strachem.

Olga Kowalska, WielkiBuk.com

Każda kolejna powieść Kariki jest wydarzeniem na rynku literackiego horroru w Polsce. Historie przez niego stworzone wynoszą czytelnika na nowy wymiar grozy. Jozef Karika ma niesamowity dar straszenia!

Sebastian Sokołowski, Okiem na Książki

Żaden miłośnik grozy nie powinien przejść obok tej książki obojętnie. Nie po raz pierwszy Karika udowodnił mi, że opanował do perfekcji sztukę zaglądania tam, dokąd większość nie ma odwagi skierować wzroku... w głąb naszych umysłów.

Maciej Bachorski, Dzika Banda

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W pierwszej chwili wydaje się, że autor pokazuje czytelnikowi znany i ograny wątek, ale zaskakuje oprowadzeniem po tym schemacie. Historia raczej nieprzenoszalna na ekran, bo znacznie lepiej rozgrywa się w wyobraźni. A ciemność ma - jak się okazuje - wiele twarzy.
  • Najlepsza książka jaką w tym roku przeczytałem. Wciągająca fabuła. Przerażające zakończenie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jozef Karika
Tłumaczenie:Mirosław Śmigielski Joanna Betlej
Lektor:Jacek Dragun
Wydawcy:Wydawnictwo Stara Szkoła (2020-2023) StoryBox.pl (2021) Heraclon International S. z o. o (2021) Piaseczno (2021) Legimi (2020-2021) Heraclon International (2015) Heraclon International. Storybox.pl
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-66013-24-7 978-83-66013-25-4 978-83-67889-04-9 978-83-8233-910-9 978-83-8233-911-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo