Niebieskie motyle

Autor:
Anna Sakowicz
Wyd. w latach:
2019 - 2022
Wydane w seriach:
Książki - Edipresse
Książki
WielkieLitery.pl
ISBN:
978-83-8177-271-6, 978-83-8177-650-9
978-83-8310-174-3, 978-83-8310-175-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
2.0 (3 głosy)

Niewiele wiemy o najbliższych, a pozory często mylą

Bohaterkami powieści są trzy siostry: Ania (nauczycielka), Gosia (malarka) i Matylda (stewardesa). Pewnego dnia znika średnia z sióstr, zaczynają się więc poszukiwania w zaułkach Chełmna. Okazuje się, że Ania i Matylda niewiele wiedzą o życiu Gosi, choć wydawało się, że mają ze sobą dobry kontakt. Każdy ślad prowadzi na manowce, odkrywając kolejną tajemnicę Małgorzaty. Czy malarka żyje? Czy jej zniknięcie jest artystycznym happeningiem? Dlaczego tak uparcie malowała niebieskie motyle?

Autorka prowadzi czytelnika w poszukiwaniu Gosi jak przez labirynt, przypominając, że nie wszystko jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednak prawidłowa odpowiedź zazwyczaj leży w zasięgu ręki, a o najważniejsze sprawy nie można przestać walczyć. Bo to one nadają życiu prawdziwe barwy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W czasie pandemii wybrałam kilka lżejszych ksiażek, aby zrelaksowac sie w tym trudnym czasie. Ksiażki pani Anny Sakowicz cieszą sie duzym powodzeniem w bibliotekach, więc siegnęłam z cieklawością do jej najnowszej powieści. Jesli chodzi o fabułę, to jest nawet dość ciekawa. Intryga toczy się wokól wątku zaginięcia jednej z trzech sióstr, bardzo mocno zwiążanych z sobą w dzieciństwie, których losy, jako osób dojrzałych, rozeszły sie, co jest z resztą naturalnym procesem życiowym. Zaginiona Gosia to artystka, która zawsze żyła bardzo nieszablonowo, wymykajac się rodzicielskiej kontroli, przystarzajac innym kłopotów i trosk, i niewolna od błędów młodosci, co przypłaciła nieudanym małżeństwem, ale całkiem udanym potomstwem. Pozostałe siosrty zjeżdzają się i prowadzą śledztwo w sprawie odnalezienia zaginionej. Ozywaja dawne uczucia, żale i animozje, ale też solidarnosc rodzinna.I tu się rozczarowałm, gdyż fabuła stała się tu, przynajmniej w moim odczuciu sztuczna, a samo zakończenie mnie rozczarowało. Nie musi byc to oczywiscie tak samo ocenione przez inne osoby czytajace tę ksiażkę. Spodziewwałam się bardziej radosnej treści i bardziej zabawnego zakonczenia. Być moze jest to skutek moich niespełnionych oczekiwań czytelniczych i dlatego moja ocena tej powieści nie jest zbyt wysoka.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Anna Sakowicz
Wydawcy:Purple Book (2020-2022) Legimi (2019-2022) Edipresse Polska (2020) Edipresse Kolekcje (2020) Edipresse Książki (2019-2020)
Serie wydawnicze:Książki - Edipresse Książki WielkieLitery.pl
ISBN:978-83-8177-271-6 978-83-8177-650-9 978-83-8310-174-3 978-83-8310-175-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo