Kochaj najlepiej, jak potrafisz!:

o sztuce bycia razem

Tytuł oryginalny:
Jeder ist beziehungsfähig
der goldene Weg zwischen Nähe und Freiheit,
Autor:
Stefanie Stahl
Tłumaczenie:
Sylwia Miłkowska
Anna Grysińska
Wydawcy:
Wydawnictwo Otwarte (2020-2021)
Wydawnictwo Galaktyka
ISBN:
978-83-8135-025-9, 978-83-8135-143-0
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
4.7 (3 głosy)

Nie czekaj, aż ta jedyna właściwa osoba zapuka do twoich drzwi albo obecny partner zmieni się i nagle spełni wszystkie twoje oczekiwania. To się nie wydarzy. Nieważne, czy już jesteś z kimś, czy dopiero o tym myślisz – książka „Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem” uświadomi ci, jak wiele może zyskać twoja relacja z najbliższą osobą dzięki twojemu nastawieniu i jak znaczący wpływ na twoje uczucia i emocje ma ukształtowana w dzieciństwie emocjonalność i wrażliwość. Stefanie Stahl, niemiecka psycholożka, terapeutka i autorka bestsellerowej książki „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”, postanowiła tym razem wziąć na warsztat relacje i przekonać cię, że masz potencjał, by stworzyć udany związek. To, jaki będzie, zależy od ciebie. Dzięki temu poradnikowi osiągniesz wymarzony cel! Nie wahaj się, kochaj najlepiej, jak potrafisz!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Na początku zapowiadała się dla mnie wręcz genialnie - tematyka oraz to w jaki sposób autorka porusza znane nam problemy i poddaje na tacy gdzie szukać rozwiązań sprawiło, że chłonęłam stronę za stroną. Z czasem jednak książka zaczęła mnie ciągłym odwoływaniem się do odnośników na innych stronach, a gdy do nich docierałam okazywało się , że temat wcale nie został wyczerpująco rozwinięty. Tak naprawdę widziałam tam wiele zachowań i wzorców, które powielam w codziennym życiu ale po lekturze tej książki pozostał mi chaos w głowie, który nie pomaga mi w wyciągnięciu z lektury tego, co istotne.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo