Światy równoległe:

czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze?

Autor:
Łukasz Lamża
Lektor:
Maciej Szklarz
Wyd. w latach:
2019 - 2020
ISBN:
978-83-8049-963-8, 978-83-8049-969-0
978-83-8191-066-8
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
4.1 (8 głosów)

Zdawałoby się, że dostęp do wiedzy jest dziś nieograniczony i łatwy. Jednak czasy, w których żyjemy, przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi - z gąszczu komentarzy i linków trudno wyłuskać rzetelne informacje, samozwańczy eksperci prześcigają się w dobrych radach, a „najnowsze badania” stały się zaklęciem sankcjonującym każdą teorię. Czujemy, że wiedza coraz bardziej nas zawodzi, jednocześnie nie wiedząc, kiedy możemy zaufać naukowej prawdzie. Dziennikarz naukowy Łukasz Lamża brawurowo prowadzi nas przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych. Wiedza i dociekliwość autora oraz próba zrozumienia oponentów składają się na fascynujący alfabet pseudonauki, a zmierzenie się z najbardziej gorącymi zagadnieniami to świetny sposób na poznanie obiektywnej, naukowej prawdy. Antyszczepionkowcy - audiofilia ekstremalna - chemtraile - homeopatia - irydologia - kreacjonizm młodoziemski - płaska Ziemia - radiestezja - strukturyzacja - pamięć wody - powiększanie piersi w hipnozie - wysokie dawki witaminy C - zaprzeczanie globalnemu ociepleniu - żywa woda, surowa woda.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Obraża ogólnopolskie stowarzyszenie wiedzy o szczepieniach STOP NOP oraz wyśmiewa „Ukryte terapie” Jerzego Zięby (rekomendowanie leczenia wysokimi dawkami witaminy C) zapominając, że sam może paść ich ofiarą i potrzebować takiej terapii. Całkowity brak szacunku.
  • Teorie spiskowe robią zawrotną karierę w ostatnich latach. Skąd się biorą, czemu im ulegamy i jak je rozbrajać - o tym można poczytać w książce Łukasza Lamży.
  • Łukasz Lamża zabiera czytelnika w światy równoległe, które w obecnych czasach wydają się jeszcze bardziej intensywne. • Równolegle obok świata racjonalność i nauki toczą się realia wyssane z palca, inaczej nazywane teoriami spiskowymi. • Oczywiści Lamża skrupulatnie i nie szczędząc dobrego humoru obala fundamenty spiskowców i obnaża ich absurdalne argumenty. • Świetna lektura! Można też polecać dziadersom!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Łukasz Lamża
Lektor:Maciej Szklarz
Wydawcy:NASBI (2020) Legimi (2020) ebookpoint BIBLIO (2020) Wydawnictwo Czarne (2019-2020) IBUK Libra (2019)
ISBN:978-83-8049-963-8 978-83-8049-969-0 978-83-8191-066-8
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna literatura stosowana nagrania powieści sprawozdania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 30 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo