Antoś Żeberko, Kuba i Gang Porywaczy Skarpetek

Autor:
Iwona Czarkowska
Wydawca:
Wilga (2012)
Wydane w seriach:
Seria w Kratkę
ISBN:
978-83-259-0538-5, 978-83-259-0583-5
Autotagi:
beletrystyka
druk
powieści

Historia, której bohaterem jest całkiem zwykły chłopiec i całkiem zwykły problem, czyli gubienie się skarpetek. Chyba każde dziecko i każda mama znają to dziwne zjawisko, że do pralki wrzuca się obie skarpetki, a wyjmuje jedną, prawda? A czy jest coś niezwykłego w opowieści Iwony Czarkowskiej…? Rycerz, który rusza Kubie na ratunek. I Gang Porywaczy Skarpetek, czyli GPS, który koniecznie trzeba złapać, bo skarpetki zaczynają ginąć już nie tylko chłopcom, ale nawet mumiom w muzeum! Skarpetkowy tort. I mama pilotka. Potężna dawka humoru, wartka akcja, dialogi tętniące życiem, no i rozwiązanie zagadki! A do tego – niespodzianki! Na końcu książki zabawy aktywizujące dla dzieci, które przeczytały książkę, oraz link do pobrania kapitalnych nadruków na koszulki z grafiki z książki!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Komu nigdy nie zginęła skarpetka, niech podniesie rękę! • Nie widzę...? • Nie widzę! • Czyżby w waszym domu także grasował Gang Porywaczy Skarpetek, w skrócie GPS...? • Nie martwcie się, rycerz Antoś Żeberko już rusza na ratunek! Razem z nim rozwikłajcie zagadkę tajemniczego gangu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo