Zwyciężyć chorobę

Autor:
Mariusz Wirga
Wyd. w latach:
1988 - 1998
ISBN:
83-85100-75-X, 83-86757-26-4
83-900082-0-3, 978-83-86757-26-4
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...

Niniejsza książka w zwięzłej i przystępnej formie wprowadza czytelnika w sferę medycyny psychosomatycznej. Przeznaczona jest dla tych, którzy chcą nauczyć się rozumieć samych siebie, radzić sobie ze stresem oraz czerpać radość z życia. Słowo wstępne Przedstawione tutaj sposoby powracania do zdrowia oparte są na praktycznym założeniu jedności i ciała. Celem tej publikacji jest m.in. Ukazanie, że cierpiącnawet na bardzo poważne choroby, można É współdziałając z lekarzem w procesie leczenia oraz odczuwając radość i zadowolenie z życia É odzyskać zdrowie, a przynajmniej polepszyć stan fizyczny organizmu oraz samopoczucie psychiczne. Współdziałać É to znaczy ponosić odpowiedzialność za swoje zdrowie. Nasze ciało nie jest maszyną, którą, gdy się zepsuje, możmy oddać w ręce mechanika, by ją naprawił lub wymienił zepsutą część. Zawał, choroba wieńcowa, choroba wrzodowa itp. Nie biorą się znikąd, nie są ôgromem z jasnego niebaö, ôdopustem Bożymö, lecz mają ścisły związek z naszym trybem życia, naszą filozofią życia. Wszyscy wpływamy na swoje zdrowie przez sposób odżywiania, nawyki i nałogi, a także poprzez myśli, uczucia, spsób reagowania na stresy i nastawienie do siebie samych, do swego otoczenia, do choroby. Od naszej wiary i zaufania do lekarza oraz od rzeczywistego przekonania o możliwości wpływania na stan własnego zdrowia zależy też skuteczność stosowanej terapii. W tej książce przedstawione są metody stosowane przez Simontona w jego ośrodku w Pacific Palisades. Pacjenci uczą się tam technik pozytywnego wpływania na swoje zdrowie, mobilizowania rezerw swych mozliwości psychicznych (nie wykorzystanych dotychczas), pozwalających aktywnie wpływać na proces zdrowienia, mimo poważnej diagnozy (np. ôrakö).
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Mariusz Wirga
Wydawcy:Fundacja Alterna (1991-1998) Dom Wydawniczo-Księgarski Kos (1988-1998) CIA-Books-SVARO Ltd (1991-1992) Fundacja Kształtowania Świadomości i Zachowań Zdrowotnych Alterna (1991-1992) CIA-Books - SVARO Fundacja Kształtowania Świadomości i Zachowań Zdrowotnych Alterna (1991)
ISBN:83-85100-75-X 83-86757-26-4 83-900082-0-3 978-83-86757-26-4
Autotagi:druk książki literatura literatura stosowana poradniki poradniki i przewodniki psychologia publikacje naukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo