Chłopiec, kret, lis i koń

Tytuł oryginalny:
Boy, the mole, the fox and the horse
Autor:
Charlie Mackesy
Tłumacz:
Magdalena Słysz
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2019-2024)
Legimi (2019)
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...

"Daleka droga przed nami", westchnął chłopiec.

"Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy", powiedział koń.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierkę nadziei w naszych niepewnych czasach.

Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę rysunków, na których pojawia się tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.

Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy. Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia!

Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej.

Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam kierować się w życiu odwagą i szczerością, bardziej kochać siebie i innych.

Charlie Mackesy

Wśród fanów twórczości Charliego są: Julia Roberts, Miranda Hart, Bear Grylls, Richard Curtis and Elizabeth Gilbert.

Choć muszę żyć na tym świecie, marzę aby znaleźć się w krainie, którą wykreował Charlie Mackesy – świecie nieskończonej dobroci, mądrości, wzajemnej opieki i wrażliwości; prawdziwej miłości między prawdziwymi przyjaciółmi. Mam nadzieję i modlę się, by nasz świat kiedyś choć trochę go przypominał. Mackesy pokazuje, że to możliwe.

Elizabeth Gilbert

To wspaniałe dzieło sztuki! Te rysunki są niczym okno, które pozwala zajrzeć w głąb ludzkiego serca.

Richard Curtis, reżyser filmów „Cztery wesela i pogrzeb” i „To właśnie miłość”

Świat po prostu potrzebuje teraz prac Charliego.

Miranda Hart – angielska aktorka, komik i scenarzystka

Miłość, dobroć i przyjaźń – ta książka przemawia językiem uniwersalnych wartości.

Bear Grylls

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Charlie Mackesy
Tłumacz:Magdalena Słysz
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2019-2024) Legimi (2019)
ISBN:978-83-6775-828-4 978-83-7985-244-4 978-83-8125-778-7 978-83-8125-818-0 978-83-8215-899-1 978-83-8361-371-0
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika ikonografia komiksy i książki obrazkowe książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo