Anonimowa dziewczyna

Tytuł oryginalny:
An anonymous girl
Autorzy:
Sarah Pekkanen
Greer Hendricks
Tłumacz:
Marta Faber ...
Wydawcy:
Legimi (2019-2023)
Zysk i Spółka Wydawnictwo Tadeusz Zysk Aldona Zysk (2018-2023)
NASBI (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
ISBN:
978-83-8116-706-2, 978-83-8116-818-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (6 głosów)

Najbardziej wyczekiwany thriller 2019 roku!

Gdy Jessica Farris zgłasza się do udziału w badaniu psychologicznym prowadzonym przez tajemniczą doktor Shields jest przekonana, że będzie musiała jedynie odpowiedzieć na kilka pytań, po czym odbierze wynagrodzenie i na tym skończy się jej rola.

Jednak gdy pytania stają się coraz bardziej natarczywe i dogłębne, a sesje badawcze przeradzają się w zadania do wykonania, podczas których Jessica dostaje wytyczne, jak ma się ubrać i zachowywać, dziewczyna zaczyna mieć odczucie, że doktor Shields zna jej myśli… i wie, co Jess ma do ukrycia.

W im większą Jess popada paranoję, tym bardziej jasne staje się dla niej, że nie wie już, co w jej życiu jest realne, a co stanowi jeden z eksperymentów manipulacyjnych doktor Shields. Uwikłana w sieci podstępnych oszustw i zazdrości, dziewczyna szybko się przekonuje, że niektóre obsesje bywają zabójcze…

„Kolejna gęsta, trzymająca w napięciu powieść… Bawcie się dobrze, obserwując, jak rozgrywa się ta zabawa w kotka i myszkę”.

Kirkus Reviews

„Hendricks i Pekkanen w szczytowej formie. Nie przewidzicie finałowego zwrotu akcji!”.

People Magazine

WYRÓŻNIENIA, JAKIE SPOTKAŁY ANONIMOWĄ DZIEWCZYNĘ:

„Książka tygodnia” People Magazine

„50 najbardziej wyczekiwanych książek 2019 roku” HelloGiggles

„Najlepsza powieść kobieca 2019 roku Marie Claire

„Książki, których nie możesz przegapić” Hypable

„Książki 2019 roku, które musisz zabrać na spotkanie klubu książki” Cosmopolitan

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jessica, a właściwie Jess to niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna - co dodatkowo sama stara się podkreślać. Pracując jako wizażystka najczęściej wybiera bezpieczny czarny strój, którym nie będzie narzucać się swoim klientkom. Żel antybakteryjny do rąk i miętowa pastylka to obowiązkowy zestaw przed każdą, umówioną wizytą. Również tą, gdzie jej zadaniem jest umalować dwie studentki przed wieczornym wyjściem. Ta wizyta jest jednak inna niż wszystkie - Jess nieco przypadkiem podsłuchuje wiadomość z poczty głosowej klientki, dotyczącą badania psychologicznego. Ponieważ sama klientka pochodzi do niego lekceważąco, a za udział obiecana jest spora gratufikacja, Jess zgłasza się następnego dnia w ramach zastępstwa. • 👩‍💻 • Badanie prowadzone przez doktor Shields (którą główna bohaterka na początku bierze za mężczyznę) dotyczy moralności. Zadaniem uczestników jest jak najbardziej dokładne udzielenie odpowiedzi na pytania, pojawiające się na ekranie komputera - znajdującego się w przygotowanej specjalnie sali. • 👩‍💻 • Po kilku sesjach badanie jednak wkracza na wyższy poziom. Jessica poznaje osobiście doktor Shields, a testy nabierają bardziej wymagającego charakteru - zaczynają opierać się na wykonaniu konkretnych zadań (poderwania mężczyzny w barze, udania się na wystawę fotografii czy w inne, konkretnie wyznaczone miejsce). Wszystko sterowane przez panią Doktor. Czy jednak to nadal jest badanie? Co tak naprawdę jest motywem kierującym terapeutką? I czyja moralność poddawana jest próbie? To już doczytajcie sami 😉 • 👩‍💻 • Muszę przyznać, że "Anonimowa Dziewczyna" trafiła w moje gusta i przeczytałam ją z przyjemnością. Historia odkrywania samego siebie, ukryte motywy działania, mierzenie z demonami przeszłości i drugie dno (zahaczające o mordestwo) to duże atuty powieści. Fabuła nie jest przekombinowana, a akcja toczy się w dość szybkim tempie. Z całą pewnością polecam tę powieść 👍
    +2 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Sarah Pekkanen Greer Hendricks
Tłumaczenie:Marta Faber Sarah Pekkanen
Wydawcy:Legimi (2019-2023) Zysk i Spółka Wydawnictwo Tadeusz Zysk Aldona Zysk (2018-2023) NASBI (2019) ebookpoint BIBLIO (2019)
ISBN:978-83-8116-706-2 978-83-8116-818-2
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo