Drogi swięty Mikołaju

Inne tytuły:
Jak uratować święta ?
Autorzy:
Natasza Socha
Magda Mazur
Wydawcy:
Edipresse Kolekcje (2019)
Edipresse Książki (2019)
Legimi (2019)
Edipresse Polska
Wydane w seriach:
Duże Litery
ISBN:
978-83-8177-016-3, 978-83-8177-468-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

To historia o tym, co najważniejsze. O tym, co jest w każdym z nas, czasem ukryte, czasem zapomniane. O miłości, przebaczaniu, zrozumieniu i tolerancji. O tym, że święta mogą się udać, pod warunkiem, że pozwolimy sobie na szczerość. Co wywołuje prawdziwego, dickensowskiego ducha świąt? Kolejna pościel z Mikołajem? Kolorowe bombki na choince? Pierniczki w puszce? To nieprawda, że święta Bożego Narodzenia dla każdego pachną miłością, szczęściem, pierniczkiem i spełnieniem marzeń. To najbardziej ponury okres w życiu niektórych ludzi. Samotnej matki z kredytem na głowie oraz zbuntowanym dwunastolatkiem albo kobiety, która próbuje za wszelką cenę zdobyć żonatego mężczyznę. I wreszcie pary, nie potrafiącej odnaleźć miłości w świecie, w którym na pierwszym miejscu stawia się konsumpcjonizm. Czy te Święta można jeszcze uratować? Odnaleźć w nich magię i wszystko to, co za czym każdy z nas tęskni?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Karolina i Karol - ona sędzina orzekająca w sprawach rozwodowych, on - artysta, performans, żyjący w swym artystycznym świecie, czerpiący korzyści z kieszeni zasobnych rodziców. • Matylda i Mikołaj - samotna matka wychowująca nastolatka, borykająca się z kłopotami finansowymi, ale starająca się zaspokoić kaprysy synusia, ucznia prywatnej szkoły, by jak najmniej odczuł rozwód rodziców. • Renata i Tomasz , dyrektorka w agencji reklamowej, singielka, gorączkowo poszukująca kandydata na trzeciego męża, obecnie kochanka swego szefa, człowieka żonatego i ojca dwójki dzieci, co nie przeszkadza jej w zamiarach rozbicia jego małżeństwa. Wymyśliła kłamstwo, które stało się prawdą. I co z tego będzie? • Swym bohaterom autorki poświęcają oddzielne rozdziały, w których poznajemy ich życie, smutki, szczęście, pragnienia i miłość. O lepsze jutro bohaterowie kierują swe pragnienia do świętego Mikołaja, by ten jak w dzieciństwie spełnił ich marzenia. • Czy Mikołaj wysłucha problemów dorosłych? Czy bohaterowie odnajdą magię świąt, choć czasem ich życie jest samotne i smutne? • POLECAM tę powieść, w której nieoczekiwanie losy bohaterów splatają się, a rodzinny konflikt czy kryzysowa sytuacja pozwalają docenić, jak ważne są relacje międzyludzkie. • A Wigilia zawsze niesie nadzieję - więc drogi Mikołaju postaraj się!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo