Furia

Autor:
Jolanta Bartoś
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro AGAR Zbigniew Kazała (2019-2023)
Wydane w seriach:
Obłęd
ISBN:
978-83-66004-62-7, 978-83-66945-69-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0

Cz.III "Obłędu"

Furia to zakończenie losów Karoliny Ciesielskiej, bohaterki Obłędu i Fatum. Kobieta obdarzona niecodziennym darem jasnowidzenia zmaga się z tym przekleństwem. Gdy pozornie jej życie wraca do normy, zaczyna budowę domu i oczekuje narodzin dziecka. Ale zło nie zamierza odpuścić. Karolinie po raz kolejny przyjdzie walczyć z nienawiścią, która osacza ją z każdej strony.

***

Jolanta Bartoś nie oszczędziła Karoliny Ciesielskiej. Wizje, koszmary, tajemnica rodzinna oraz ogromna tragedia osobista. A wszystko podszyte tak wielką nienawiścią, że współczucie dla kobiety towarzyszy od pierwszych stron. Nic, tylko czytać, śledząc akcję, trzymającą w napięciu aż do ostatniej strony.

Adam Widerski, Daj się złapać książce

Jeśli po odłożeniu książki zaczynasz o niej śnić, to oznacza, że dopadła Cię FURIA. Jolanta Bartoś uzależnia i przyciąga, wprowadzając czytelnika w stan, którego nie chce wymazać ze swojej świadomości. Gdy Twój umysł spijać będzie treść fabuły, przejdzie Cię zimny dreszcz. Trzecia część trylogii to kunsztownie zawiązany finał historii, która wryje się w Twoją pamięć po wsze czasy. Nie traćcie czasu i sięgnijcie po twórczość Jolanty Bartoś.

Tomasz Kosik, Czyt-NIK

Furia to tajfun: porwie Cię, osaczy i wstrząśnie Twoim światem. Pełen napięcia i nieprzewidywalny finał mrocznej trylogii. Jesteś gotowy na podróż w głąb otchłani?

Renata Przybysz, Diabeł poleca

Jolanta Bartoś po raz kolejny zabiera swoich czytelników w paraliżującą, niebezpieczną podróż, gdzie staną oko w oko z obezwładniającym mrokiem, przeszywającym strachem i nienawiścią, która zaraża w zastraszającym tempie. Odważ się przepaść w tej hipnotyzującej lekturze i razem z bohaterami stań do bezlitosnej walki z kwintesencją zła, które nie cofnie się przed niczym, aby zarzucić na Ciebie swe wyniszczające sidła. Solidna porcja niezapomnianych, wywołujących dreszcze doznań gwarantowana!

Anna Rydzewska, Z fascynacją o książkach

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo