Kosztowna miłość

Tytuł oryginalny:
Dyrbar kärlek
Autor:
Ramona Fransson
Tłumacz:
Wojciech Łygaś
Wydawcy:
Wydawnictwo Świat Książki (2019)
Legimi (2019)
Wydane w seriach:
Cykl z Gregerem Thulinem
ISBN:
978-83-813-9260-0, 978-83-8139-457-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
2.5 (2 głosy)

Pierwsza książka bestsellerowej serii o przygodach inspektora Gregera Thulina Podczas włamania do luksusowej rezydencji Kenneta i Violi Svalborgów, ktoś starannie wyciął z ram obrazy o wartości czterech milionów koron. Zniknęła także piętnastoletnia córka sąsiadów, Elina Gullberg, która opiekowała się synami Svalborgów. Czy dziewczyna była w zmowie ze złodziejami i razem z nimi uciekła? Rodzice Eliny, Daniel i Miriam Gullbergowie, są zrozpaczeni i w olbrzymim napięciu czekają na wiadomości o córce. Prowadzący dochodzenie główny inspektor Greger Thulin wyraźnie wyczuwa napięcie między rodzinami. Kennet Svalborg chce się rozwieść z żoną, matką dwójki ich dzieci. Viola podejrzewa, że poznał inną kobietę, ale Kennet temu zaprzecza. Kilka tygodni po włamaniu do Svalborgów w pobliskim lesie zostaje znalezione pobite nagie ciało kobiety. Niewiele później nad rzeką zostaje odnaleziony młody zastrzelony mężczyzna. Greger Thulin oraz śledczy Charlotte Engman dostrzegają w obydwu morderstwach pewne podobieństwa. Czy pomiędzy ofiarami istnieje jakiś związek?

Ramona Fransson jest uznaną szwedzką autorką thrillerów i kryminałów. Największą sławę przyniosła jej seria o przygodach inspektora Gregera Thulina – Kosztowna miłość to pierwszy tytuł w tej serii. Ramona urodziła się w Boras w 1956 roku i mieszkała tam do 1967 roku. Następnie przeniosła się do Göteborga, aby wreszcie odnaleźć spokój na niewielkiej wysepce Tjörn, u zachodnich wybrzeży Szwecji. Tam też umiejscowiła fabułę licznych bestsellerowych powieści.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Pragniemy tego co ostatecznie nas wyniszcza"
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo