Coraz większy mrok

Tytuł oryginalny:
Verity
Autor:
Colleen Hoover
Tłumacz:
Piotr Grzegorzewski
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2019-2022)
ISBN:
978-83-8135-001-3, 978-83-8135-194-2
978838135003
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (24 głosy)

Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony. Podczas przygotowań do pracy w posiadłości Crawfordów Lowen w stosie notatek znajduje niepublikowany dotąd materiał. Tekst, który miał na zawsze pozostać tajemnicą, okazuje się wstrząsającą spowiedzią Verity. Odkrywając sekrety autorki, Lowen coraz bardziej pogrąża się w mroku i niebezpiecznie zbliża się do jej męża Jeremy`ego. Aż w pewnym momencie staje się częścią życia Crowfordów, jeszcze bardziej niepokojącego niż thrillery Verity... Szokująca opowieść o małżeństwie, obsesji i manipulacji. [Opis wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wypożyczyłam tą książkę z myślą, coś lekkiego, kobiecego z małym dreszczykiem i nie zawiodłam się,a nawet okazała się dużo lepsza niż myślałam. Pomimo kilku niedociągnięć fabuły, wciąga. Przeczytałam jednym tchem, zakończenie wyjątkowo zaskakujące, nie mogłam przestać o nim myśleć jeszcze długo po zakończeniu książki. Polecam
  • Książka rewelacyjna. Świetnie się ją czyta. Colleen Hoover bardzo mnie zaskoczyła oczywiście pozytywnie. Polecam!
  • Dosyc dziwna książka, nie jest rewelacyjna. Zaczyna się obiecująca, potem zmienia się z lekkiego Harlequina, a końcówka robi się trochę mało realistyczna.
  • Wow... właśnie skończyłam czytać... • Książka absolutnie fenomenalna, Collen Hoover doskonale sprawdziła się w pisaniu thrillera. • Jedna z najlepszych książek, jakie w życiu przeczytałam, nie mogłam sie od niej oderwać. • Bardzo gorąco polecam!
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo