Leśna gazeta

Autor:
Bjørn F. Rørvik
Ilustracje:
Per Dybvig
Tłumacz:
Iwona Zimnicka
Wydawcy:
Legimi (2023)
Katarzyna Tymczyszyn-Bębenek Druma Publishing (2023)
Druganoga Bartłomiej Ignaciuk
ISBN:
978-83-67849-01-2, 978-83-933886-1-5
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
książki
opowiadania
zbiory opowiadań
4.5 (2 głosy)

Audiobook dla dzieci 5+

Posłuchajcie o tym, jak rudaktor Lisek i reporter Prosiaczek wyruszają po materiały na pierwszą stronę leśnej gazety.

Zaczęło się od gazet, którymi Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem zaczytywali się u Krowy. Były z makulatury. Były fascynujące. A przecież donosiły o zupełnie nieznanych miejscach, na przykład o Bergen. Przyjaciele nie znaleźli natomiast gazety o własnym lesie, więc postanowili ją założyć. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, bo wcale nie jest prosto znaleźć świeże, leśne wiadomości!

„Leśna gazeta” to jedna z sześciu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku. Serię tworzą niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjørna F. Rørvika. W 2005 roku seria otrzymała nagrodę literacką norweskiego ministerstwa kultury.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Lisek i Prosiaczek spędzają czas u Krowy. Wspólnie przeglądają gazety z makulatury. Są wprost nimi zafascynowani. W pewnym momencie stwierdzają, że fajnie byłoby, gdyby powstała gazeta zawierająca nowiny z ich lasu. Bo takie czytanie o innych to jednak mniejsza frajda. Postanawiają założyć własną redakcję. I zaczyna się ich proces twórczy… Okazuje się jednak, że bycie reporterem to nie taka łatwa sztuka. Szukanie sensacji to okropnie trudna rzecz. Czyżby w lesie się zupełnie nic interesującego nie działo? Niemożliwe… Przecież muszą zdobyć jakieś cenne informacje. A jak muszą, to i zdobędą, rzecz oczywista. Bo dla Liska i Prosiaczka z niezakręconym ogonkiem nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteście ciekawi czy ci dwaj niesamowici redaktorzy wydali choćby jeden numer swego czasopisma? Zerknijcie do lektury, dobra zabawa gwarantowana!!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo