Miłość i inne nieszczęścia: Miłość i inne nieszczęścia

Inne tytuły:
Miłość i inne nieszczęścia T. 4
Autor:
Agata Przybyłek
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Miłość i inne szaleństwa
ISBN:
978-83-66278-48-6, 978-83-66278-49-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Bestsellerowa seria komediowa Agaty Przybyłek to zwariowane i pełne humoru powieści, w których roi się od rodzinnych nieporozumień. Cztery siostry, różne niczym cztery żywioły oraz wtrącająca się w ich życie mamusia - przekonajcie się same, do czego te kobiety są zdolne!

Małgosia jest szczęśliwą żoną, matką i właścicielką plantacji lawendy. Jej mąż, Wojtek, niespodziewanie ulega wypadkowi i trafia do szpitala. Małgosia musi zająć się jego warsztatem samochodowym, lecz nie ma o tym bladego pojęcia. W dodatku przypadkiem odkrywa pewien mroczny sekret…

Wiadomość o wypadku Wojtka cieszy mamę Małgosi, która nigdy nie przepadała za zięciem. Postanawia wykorzystać jego nieobecność w domu i przedstawia córce pewnego bardzo przystojnego młodego policjanta... Wymyśla zwariowany plan, ale czy uda jej się go zrealizować? Po co w ogóle swatać mężatkę? I czy można zmusić kogoś do miłości?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Lekka i nieco zwariowana obyczajówka z dużą dawką humoru, szczyptą absurdu i odrobiną zaskoczenia 🙂 • Główną bohaterką tej powieści jest Małgosia, jedna z czterech sióstr, żona Wojtka, właścicielka plantacji lawendy - szczęśliwa mężatka, pracowita kobieta prowadząca poukładane, spokojne życie. Niestety zmienia się to w momencie kiedy jej mąż ulega wypadkowi i trafia do szpitala. • Wówczas do akcji wkracza matka Małgosi - Sabina, najbardziej charakterystyczna, nietuzinkowa i nieobliczalna postać w całym cyklu książek "Miłość i inne szaleństwa". • Sabina wykorzystuje moment nieobecności Wojtka i z premedytacją próbuje zrealizować swój plan zeswatania Małgosi z policjantem, który w jej mniemaniu będzie dla córki bardziej odpowiedni. Dla Sabiny małżeństwo Gosi nie stanowi żadnej przeszkody, sama bowiem wielokrotnie wdawała się w liczne romanse. • Czy odniesie sukces? • Lekki język, nietuzinkowe postacie, wprowadzony wątek kryminalny- to niewątpliwie wszystko składa się na dobrą, wciągającą lekturę. Śledząc losy Gosi dziękowałam losowi, że całe szczęście nie mam takiej mamy 😂😂😂 Polecam Wam tę lekturę, a ja sięgnę po pozostałe 3 części serii.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Miłość i inne nieszczęścia T. 4 Agata Przybyłek Miłość i inne nieszczęścia, tom 4
Autor:Agata Przybyłek
Wydawcy:Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019) Legimi (2019) Wydawnictwo Poznańskie
Serie wydawnicze:Miłość i inne szaleństwa
ISBN:978-83-66278-48-6 978-83-66278-49-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 37 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo