Jak mniej myśleć:

dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Tytuł oryginalny:
Je pense trop
comment canaliser ce mental envahissant,
Autor:
Christel Petitcollin
Tłumacz:
Krystyna Arustowicz
Lektor:
Marta Król
Wyd. w latach:
2012 - 2024
Wydane w seriach:
Jak łatwiej Żyć
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
poradniki
Więcej informacji...
3.4 (18 głosów)

- Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań. - W mojej głowie stale coś się kłębi - Czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu. - Mam wrażenie, że jestem z innej planety. - Nie mogę sobie znaleźć miejsca. - Czuję się niezrozumiany. Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, to prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg - właśnie ten, który myśli zbyt wiele - to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1! Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał. Do tej pory twój niesforny mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej ksiażce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który wcześniej wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka jest super. Może i teoretycy ją krytykują, ale osoby nadwrażliwe bardzo ją sobie chwalą. A teoretycy może też powinni poszerzyć swoje horyzonty, a nie skupiać się na często nieaktualnych teoriach.
  • Oj, słabiutko, słabiutko. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem wysokiej wrażliwości, o wiele bardziej warto sięgnąć po książki Elaine Aron, terapeutki i badaczki z wieloletnim doświadczeniem. Pani Petitcollin jest "mówczynią i trenerką", no i to niestety widać po tej książce. Mało rzetelnie, za to barwne metafory. Prawopółkulowcy versus normalni ludzie? Serio, ktoś tak jeszcze pisze w XXI wieku? Zaprawdę, szkoda czasu.
  • Bardzo szkodliwa książka. Tezy autorki nie są poparte badaniami, tylko prywatnymi obserwacjami albo wręcz na odwrót - najpierw coś sobie założyła, a później szuka na to poparcia w zachowaniu swoich pacjentów. Niekompetentne obalanie testów IQ i ADHD, a także idealizowanie autyzmu. Nie sprawdzi się nawet jako poradnik dla średnio rozgarniętych osób, bo w większości to wata słowna, bez konkretów, bez realnych rozwiązań.
  • Bardzo szkodliwa, niepowiązana z tematem wysokiej wrażliwości. Autorka nie jest wykwalifikowaną psyc­hote­rape­utką­, a jedynie coachem z doświadczeniem. Swoje tezy opiera na rozmowach z "pacjentami" i przedstawia założenia zero-jedynkowe: można być prawo albo lewopółkulowcem, nadwydajnym albo i nie, ofiarą albo dręczycielem. Brakuje czegokolwiek pośrodku, a tego bardzo się w życiu wystrzegam i wszystkim przyszłym potencjalnym czytelnikom polecałabym mieć to z tyłu głowy.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:comment canaliser ce mental envahissant,
Autor:Christel Petitcollin
Tłumacz:Krystyna Arustowicz
Lektor:Marta Król
oraz:Krystyna Arustowicz
Wydawcy:JK Wydawnictwo Jacek Kaszyk (2012-2024) Legimi (2019-2023) ebookpoint BIBLIO (2019-2022) NASBI (2019) Feeria - JK (2019) IBUK Libra (2012-2019) Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia
Serie wydawnicze:Jak łatwiej Żyć
ISBN:978-83-7229-839-3 978-83-7229-859-1 978-83-8225-141-8 978-83-8225-149-4 978-83-8225-150-0
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna literatura stosowana nagrania podręczniki poradniki poradniki i przewodniki powieści zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 47 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo