Sprawiedliwy oprawca

Tytuł oryginalny:
Ne mešajte palaču
Autorzy:
Aleksandra Borisovna Marinina
Aleksandra Marinina
Tłumacz:
Aleksandra Stronka
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2018-2019)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66278-31-8, 978-83-66278-32-5
978-83-7976-038-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
1.0

Bestsellerowa powieść z cyklu o major Kamieńskiej

Caryca rosyjskiego kryminału powraca w nowej odsłonie

Po odsiedzeniu wyroku kolonię karną opuszcza Paweł Saulak, mężczyzna, którego wiele wpływowych osób zamierza wykorzystać jako kartę przetargową w wyścigu o fotel prezydenta.

Anastazja Kamieńska ma zapewnić niedawnemu więźniowi ochronę w drodze do Moskwy. Niedługo potem kobieta rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zagadkowych zabójstw. Wkrótce okazuje się, że kolejne ofiary są sprawcami wielu okrutnych mordów popełnionych na samotnych starszych ludziach, a także młodych dziewczętach i dzieciach.

Kim jest tajemniczy kat, który karze przestępców?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ta książka carycy rosyjskiego kryminału jest nieudanym powrotem. Streszczenie książki zapowiada fajną przygodę i niestety rzeczywistość okazuje się rozczarowująca. 544 strony totalnej nudy, że kilkakrotnie chciałem już zakończyć to czytanie. Nic sensacyjnego , brak napięcia i szybkiej akcji. Za dużo tych nazwisk, że zaczynasz gubić się w tym kto jest kim, jedynie Bulatnikow, Nastia i Saulak pozostaje w pamięci. Totalna klapa i nudy jak flaki w oleju. To nie moje klimaty, szkoda czasu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo