Zatańcz ze mną

Tłumacz:
Barbara Korzon
Autor:
Luanne Rice
Wydawca:
Wydaw. Książnica (2004-2007)
Wydane w seriach:
Powieść
ISBN:
83-7132-610-6, 978-837132-990-6
83-7132-990-6
Autotagi:
druk
4.0

Po ponad dziesięciu latach spędzonych w Nowym Jorku 35 letnia Jane Porter wraca na rodzinną wyspę Rhode Island, by pomóc swej siostrze w opiece nad schorowaną matką, ale także by zobaczyć się ze swoją córką Chloe, którą po urodzeniu oddała do adopcji. W tamte strony powraca również wujek Chloe - Dylan Chadwick, który zrezygnował z dotychczasowej kariery w Nowym Jorku. Bagaż tragicznych życiowych doświadczeń zbliża Jane i Dylana: on wciąż jest w żałobie po śmierci żony i córki, które zginęły w strzelaninie, ona stara się zapomnieć o nieudanym romansie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dziewczyna ma już zaplanowane życie: wykształcenie, kariera, a tu...pojawia się dziecko. Pod wpływem nacisku rodziny oddaje dziecko do adopcji. Serce matki bardzo tęskni za córeczką, a ponieważ wie gdzie jej szukać zostawia swoją pracę i pod pretekstem pomocy siostrze w opiece nad schorowaną matką wyjeżdża. Odnajduje swoje dziecko, ale czy tak właśnie miało wyglądać spotkanie? Co czuje dziecko, które wie, że kiedyś jego matka się go wyrzekła? Czy istnieje granica matczynej miłości? • Świetna książka, poruszająca i pouczająca - nie wszystko jest takie jak wydawać by się mogło.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo