Fatum

Autor:
Jolanta Bartoś
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro AGAR Zbigniew Kazała (2018-2023)
ISBN:
978-83-66004-30-6, 978-83-66945-68-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0

Część II "Obłedu"

Dalsze losy Karoliny Ciesielskiej, bohaterki "Obłędu", której zdolności jasnowidzenia pomogły ująć psychopatycznego mordercę. Młoda kobieta wraca z Tybetu, dokąd wyjechała, żeby odzyskać wewnętrzny spokój po ciężkich przeżyciach. Karolina pragnie rozwiązać zagadkę śmierci swojej praprababki – Dobromiły, jednak jej powrót nakłada się z kolejną falą morderstw. Czy zdolności Karoliny pomogą znów w ustaleniu sprawcy? Czy znajdzie siły, żeby walczyć z nienawiścią, która ją otacza? Czy uda się jej oszukać fatum, na które jest skazana?

***

Jolanta Bartoś znów szarpie naszymi emocjami, a fabuła jej nowej powieści wbija

w fotel. Autorka, niczym doświadczony pilot, steruje naszymi zmysłami, docierając do najgłębszych zakamarków ludzkiej percepcji. Wchodzimy wprost w otchłań zła. Emocje nie opadną, dopóki nie wylądujemy na ostatniej stronie tej zapierającej dech w piersiach historii. Mroczne FATUM – przeznaczone dla czytelników o mocnych nerwach.

Tomasz Kosik, Czyt-NIK

Jolanta Bartoś nie ma litości dla swych czytelników. Po mrocznym Obłędzie przyszedł czas na... jeszcze mroczniejsze Fatum. W niesamowitej, literackiej podróży z autorką zmierzymy się z tym wszystkim, co kryje otchłań ludzkiego umysłu. Zaskakująca, odważna, dramatyczna. Fatum to powieść, która na długo zapadnie Wam w pamięć. Tu nie ma taryfy ulgowej. Przewracając kolejne karty książki, wkraczacie w inny wymiar thrillera. Gorąco polecam!

Ranata Przybysz, Diabelskie recenzje

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo