W jak morderstwo

Autor:
Katarzyna Gacek
Wyd. w latach:
2018 - 2020
Wydane w seriach:
ABC
ABC - Oficynka
ISBN:
978-83-65891-47-1, 978-83-66613-08-9
978-91-7861-970-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
proza
Więcej informacji...
4.3 (4 głosy)

Kryminalne perypetie sympatycznej pani weterynarz

Magda, klasyczna kura domowa, pewnego wieczoru znajduje dowód na zdradę męża oraz obce zwłoki. Okazuje się jednak, że nie do końca obce – ofiara miała na szyi wisiorek, który należał do zaginionej przed laty przyjaciółki Magdy, Weroniki. Podczas gdy policja prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, Magda postanawia zbadać, co łączyło zamordowaną w parku kobietę z jej przyjaciółką. Odkrywając powoli tajemnice z przeszłości, wpada na trop mordercy, któremu sama będzie musiała stawić czoło. Jednocześnie próbuje jakoś ogarnąć swoje życie prywatne, co bywa czasami dużo trudniejsze niż polowanie na mordercę.

Katarzyna Gacek – pisarka i autorka scenariuszy, z wykształcenia psycholog. Wraz z Agnieszką Szczepańską napisała powieści kryminalne: Zabójczy spadek uczuć, Zielony trabant, Dogrywka oraz Mag i diabeł, Wisielec i księżyc, Moc i cesarzowa. Autorka scenariuszy między innymi do seriali Anna Maria Wesołowska (TVN), Przeznaczenie (Polsat) oraz Unia serc (TVP 3 Info). Współautorka scenariusza filmu Za niebieskimi drzwiami. Z Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci Marek i czaszka jaguara. Mieszka pod Warszawą, ma troje dzieci, trzy koty i dwa psy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Powieść została sklasyfikowana w gatunku kryminał, ale moim zdaniem jest to powieść obyczajowa z dość dużą nutą komedii kryminalnej. • Główna bohaterka - Magda z wykształcenia weterynarz, ale niepracująca w zawodzie, gdyż na życzenia męża - tyrana pracuje na pełnym etacie "kury domowej", dogadzając mężowi, dbając o dom i wychowując dwoje dzieci. • Ale bohaterka powolutku zaczyna się "wyzwalać" z ciemiężycielstwa domowego, podejmując w tajemnicy pracę w przychodni weterynaryjnej i odkrywając zdradę męża. W procesie "wyzwalania" się pomoże też znalezienie w parku zwłok kobiety, która na szyi ma wisiorek, taki sam, jak zaginiona przed kilku laty , w niewyjaśnionych okolicznościach , jej serdeczna przyjaciółka - Weronika . • Policja prowadzi intensywne śledztwo, ale i Magda postanawia poprowadzić swoje prywatne śledztwo, by odkryć tajemnice zaginionej przyjaciółki. • POLECAM tę pełną humoru powieść z ciekawymi bohaterami ze świata weterynarzy i policjantów i z rozbudowanym wątkiem kryminalnym / 2 historie/. A w tle podwarszawska Podkowa Leśna i codzienność życia. Całość czyta się lekko i przyjemnie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:W jak morderstwo. Śledztwa Magdy
Autor:Katarzyna Gacek
Wydawcy:NASBI (2020) Lind Co AB (2020) ebookpoint BIBLIO (2020) Oficynka Jolanta Pawlik-Świetlikowska (2018-2020) Legimi (2018-2020) IBUK Libra (2018)
Serie wydawnicze:ABC ABC - Oficynka
ISBN:978-83-65891-47-1 978-83-66613-08-9 978-91-7861-970-2
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo