Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści

Tytuł oryginalny:
Merry Christmas, and other Christmas stories
Autor:
Louisa May Alcott (1832-1888)
Tłumacz:
Mira Czarnecka
Ilustracje:
Lena Grzesik
Wydawcy:
Zysk - Spółka Wydawnictwo (2018-2020)
NASBI (2018)
Legimi (2018)
ebookpoint BIBLIO (2018)
ISBN:
978-83-65521-46-0, 978-83-8116-554-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
4.5 (2 głosy)

Świąteczne opowieści o przyjemności czynienia dobra. Pełne ciepła i miłości świąteczne opowiadania amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott - pionierki literatury kobieciej i powieści dla dziewcząt - to zabawne i poruszające historie, które urzekają swoją prostotą i uczą ponadczasowych wartości. Losy biednej rodziny, samotnej babci czy dziewczyny z sierocińca pokazują, że prawdziwy duch świąt Bożego Narodzenia objawia się w postaci dobroczynności, a niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują, jest najcudowniejszym przeżyciem na świecie. (https://www.empik.com/wesolych-swiat-opowiadania-swiateczne-alcott-may-louisa,p1129852057,ksiazka-p)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przecudna książka która opowiada o tym czego każdy potrzebuję czyli o miłości oraz pomocy. • Polecam wszystkim!!!
  • Dzisiaj, w ten świąteczny czas nie trzeba nikomu przedstawiać magii tego okresu. Jednak czy aby na pewno pamiętamy o najważniejszym? W tej książce dzięki Louisie May Alcott, amerykańskiej pisarce, mamy okazję przekonać się na własnej skórze, jak cudowne może okazać się Boże Narodzenie! • Na książkę "Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści" składają się ciepłe, pełne świątecznej atmosfery i miłości opowiadania, które zmuszają nas do refleksji, do zwrócenia uwagi na potrzebujących, do tego, abyśmy uświadomili sobie, że nie jesteśmy sami na świecie. Wśród nich znajdują się opowiadania pod tytułem: Cudowne Boże Narodzenie (z powieści "Małe kobietki"), Wybór Kate, Cicha mała kobietka, Boże Narodzenie Tilly, Co może uczynić miłość, Opowieść Rosy oraz Imbryk pani Podgers. Dobroć, empatia i miłość, to przymioty, które powinniśmy nieść na co dzień, jednak w obecnych czasach wszystko się zmienia. Nadchodzi jednak ten czas, czas Świąt Bożego Narodzenia, w którym zmienia się nasze myślenie i potrafimy zatrzymać się na chwilę i zobaczyć to, co nas otacza. Kiedyś, jedyną książką, która niosła magię i moc tych Świąt, była "Opowieść Wigilijna". Teraz do tego zdecydowanie można dołączyć "Cudowne Boże Narodzenie". Opowiadania są pełne symboli i znaczeń, które każdy z nas odbierze inaczej. Nie wszyscy żyjemy w podobnych warunkach i sądzę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę znajdzie w niej coś, co poruszy serce i sprawi, że otworzymy się na innego człowieka i na miłość, która odmieni nasze życie. Kolejnym plusem jest wydanie tej pozycji. Pięknie zdobiona okładka, która nadaje się na prezent, ale i jest wspaniałym egzemplarzem do czytania na co dzień, kiedy nadejdą chwile zwątpienia. Historie w niej zawarte mogą nas pokrzepić i wlać w nasze serca nadzieję na lepsze jutro. Autorka przedstawia okres świąt w pięknym świetle, ukazuje nam ich superlatywy ale i pokazuje tę smutną, wzruszającą stronę. Na naszą uwagę zasługują również niesamowite ilustracje, które swoją prostotą porwały moje serce. Jeśli szukacie książki idealnej na świąteczny czas, to właśnie o niej czytacie! • "Cudowne Boże Narodzenie" to książka, którą każdy z nas powinien mieć na swojej półce i z przyjemnością pochłaniać ją każdego roku, aby nie zapomnieć, jaki jest sens obchodzenia Świąt!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo