Zagadka trzech czwartych:

nowy kryminał z Herkulesem Poirotem

Tytuł oryginalny:
Mystery of three quarters
Autorzy:
Sophie Hannah
Agatha Christie (1890-1976)
Tłumacz:
Maria Jaszczurowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Dolnośląskie (2018)
Wydawnictwo Dolnośląskie - Publicat. Oddział (2018)
Publicat
ISBN:
978-83-271-5875-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
1.7 (3 głosy)

Uwielbiany i podziwiany Herkules Poirot, legendarny bohater Agathy Christie, powraca w misternie skonstruowanej zagadce. Tym razem o niecne działania zostaje oskarżony sam Poirot. Herkules Poirot przed drzwiami własnego domu spotyka rozwścieczoną kobietę. Nieznajoma dopytuje, dlaczego Poirot przysłał jej list, w którym oskarża ją o morderstwo Barnaby Pandy’ego - mężczyzny, którego nie znała i nigdy nie spotkała. Co ciekawe, sam Poirot też o nim nie słyszał. Wstrząśnięty wchodzi do mieszkania, gdzie czeka na niego mężczyzna - adresat identycznego listu… Poirot zaprzęga do pracy swoje małe szare komórki, a do pomocy angażuje inspektora Edwarda Catchpoola ze Scotland Yardu. W trakcie śledztwa musi zmierzyć sięze złożonymi relacjami, skandalami, sekretami i dawno pogrzebanymi grzechami przeszłości. Inteligentna, wciągająca intryga z udziałem detektywa wszech czasów - oto Sophie Hannah w najwyższej formie. Sophie Hannah - brytyjska autorka kryminałów. Rodzina Agathy Christie powierzyła jej napisanie nowych przygód słynnego belgijskiego detektywa.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ogólnie jako kryminał nie jest to rewelacja, ale w kontekście rozwiązania czuję, że sama mogłabym być ofiarą. Natomiast z pewnością nie ma w tej książce ani kropli Agathy Christie, która nigdy nie używałaby takiego języka, składni, bohaterów, wątków, a Poirot jest zupełnie inną osobą.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo