Siedem cudów

Autor:
Agata Przybyłek
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2018)
Legimi (2018)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Z Książką Jej do Twarzy
ISBN:
978-83-66431-09-6, 978-83-66657-60-1
978-83-7976-025-1, 978-83-7976-026-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (12 głosów)

Nadchodzi czas cudów. Tylko czy każdy może na nie liczyć? Ta książka to wyjątkowa opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne. Będzie chwilami lekko, a chwilami wzruszająco dokładnie tak, jak potrafi pisać tylko Agata Przybyłek!

Zostało siedem dni do świąt, lecz Monice daleko do świątecznego nastroju. Ciągle wpada na byłego chłopaka, dlatego marzy, by już pojechać do rodzinnego domu. Jednak tam, mimo aromatu pieczonych już przez mamę pierników, nikomu nie udziela się radosna atmosfera. Tata Moniki stracił pracę, ale nie chce nikomu o tym powiedzieć. A brat niefortunnie myli datę urodzin swojej ukochanej z urodzinami dawnej partnerki, co stawia pod znakiem zapytania skrzętnie planowane zaręczyny. Co jeszcze może pójść nie tak?

Czy bohaterowie mogą liczyć na to, że ich problemy znikną wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Zapach świerku, lampki na choince i przyjemne trzaski w kominku to nie wszystko, co gwarantuje spokój w sercu. Grudzień staje się czasem radości i miłości, tylko gdy wyciągnie się rękę do drugiej osoby. Niech ta niezwykła atmosfera stanie się też częścią twojego świata.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Z przyjemnością się czyta. Polecam!
  • Agata Przybyłek - SIEDEM CUDÓW • Autorka dość znanych, przyjemnych, obyczajowych powieści opowiada historię siedmiu osób, różnie ze sobą powiązanych - rodzinnie, przyjacielsko, naukowo. • Akcja rozpoczyna się na 7 dni przed świętami i każdy dzień, zbliżający się do Wigilii, poznajemy z perspektywy bohaterów. • Jola i Marek , to rodzice studentów Maćka i Moniki, Ksawery - dawny narzeczony Moniki, Gosia - dziewczyna, której zamierza oświadczyć się Maciek i jeszcze Ania, wychowanka domu dziecka, ciężarna dziewczyna, porzucona przez chłopaka, koleżanka z koła naukowego Ksawerego, marząca o prawdziwej, rodzinnej Wigilii . • Co przyniosą bohaterom świąteczne dni? Czy Marek wyjawi Joli niezbyt radosną nowinę o swej pracy? Czy Maciek oświadczy się Gosi? A może niespodziewane ponowne skrzyżowanie się dróg Moniki i Ksawerego zaowocuje? A Ania , zaproszona pod wpływem chwili, na święta do rodzinnego domu Ksawerego, przeżyje prawdziwą Wigilię, o której marzy od lat? • POLECAM tę ciepłą ze świątecznym klimatem powieść, pełną radości i emocji.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:7 cudów
Autor:Agata Przybyłek
Opracowanie graficzne okładki:Anna Damasiewicz
Wydawcy:Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2018) Legimi (2018) Wydawnictwo Poznańskie
Serie wydawnicze:Z Książką Jej do Twarzy
ISBN:978-83-66431-09-6 978-83-66657-60-1 978-83-7976-025-1 978-83-7976-026-8
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 239 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo