Kabaret Starszych Panów:

życiorys nieautoryzowany

Autorzy:
Monika Wasowska
Grzegorz Wasowski ...
Lektorzy:
Monika Wasowska
Grzegorz Wasowski
Krzysztof Nowik
Posłowie:
Jan Konstanty Przybora
Wyd. w latach:
2007 - 2019
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 22047-22082
ISBN:
978-83-277-1615-6, 978-83-277-2080-1
Autotagi:
audiobooki
biografie
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...
3.0

Wiedzieli, że tworzą coś, co nie pasuje do otaczającej ich rzeczywistości. Nie podejrzewali jednak, że ukształtują pokolenia

Tu Kabarecik Starszych Panów. To znaczy: przyjaciela i mój – w taki oto sposób 16 października 1958 roku przywitał się z widzami Telewizji Polskiej Jeremi Przybora. Przyjacielem był, nie tylko na ekranie, Jerzy Wasowski.

A potem pojawiły się kolejne programy. Przez osiem lat Starsi Panowie zaskakiwali delikatną ironią, absurdalnym poczuciem humoru, piękną polszczyzną i doskonałą muzyką. Uosabiali świat, za którym wszyscy tęsknili.

Monika i Grzegorz Wasowscy zapraszają Tatę Jerzego i Wuja Jeremiego na szklankę mocnej herbaty, by w domowym zaciszu odkryli przed nami sekrety swej przyjaźni i opowiedzieli od początku do końca: kto i gdzie dopadł ociągającego się z pisaniem scenariusza Wuja, jak wybierano obsadę kabaretu i od czego rozpoczynała się praca Taty.

Ten życiorys jest, niczym piosenka Kabaretu Starszych Panów, dobry na wszystko.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Trochę się zawiodłem. Może nie tyle formą, która wprowadzona trochę na siłę w celu uatrakcyjnienia treści, jakoś się broni. Napisałem - jakoś, ponieważ dowcip czasami bywa wymuszony i zupełnie nie wywołuje uśmiechu. Ale sama zawartość zupełnie mnie nie satysfakcjonuję jako miłośnika Starszych Panów. Spodziewałem się znaleźć więcej informacji, tym bardziej, że nie czytałem "Memuarów" Przybory. No cóż, odniosłem wrażenie powierzchowności potraktowania tematu. • Miłosnikom Panów Przybory i Wasowskiego nie polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:22049
Autorzy:Monika Wasowska Grzegorz Wasowski Jan Konstanty Przybora
Lektorzy:Monika Wasowska Grzegorz Wasowski Krzysztof Nowik
Posłowie:Jan Konstanty Przybora
Tłumacz:Grzegorz Wasowski
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2007-2019) Wydawnictwo WAM (2018) Mando (2018) Legimi (2018) Mando - Wydawnictwo WAM (2017-2018)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 22047-22082
ISBN:978-83-277-1615-6 978-83-277-2080-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka biografie CD czytak dokumenty elektroniczne dokumenty historyczne druk DVD e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania proza sprawozdania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo