Byle do przodu

Autor:
Olga Rudnicka
Wyd. w latach:
2018 - 2018
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-8123-352-1, 978-83-8123-981-3
978-83-8123-984-4, 978-83-8352-259-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (14 głosów)

Trup był, ale już sobie poszedł.

Maria marzy o własnej restauracji. O jej prowadzeniu, tak jak o gotowaniu, nie ma pojęcia, ale od czego jest kucharz i menedżer? Piotr, jej brat, zarządza centrum urody, choć nie odróżnia jogi od feng shui. Pomocy, zwłaszcza finansowej, w spełnieniu tych marzeń rodzeństwu udziela ojciec, bogaty przedsiębiorca.

Maria i Piotr nie mają złudzeń. Za darmo umarło. Ta propozycja musi mieć drugie dno. Co tak naprawdę planuje ich ojciec? Za wszelką cenę postanawiają się tego dowiedzieć. Szpiegostwo, szantaż, przekupstwo, nie cofną się przed niczym, by dociec prawdy i ubiec knowania ojca. Wszystkie chwyty są dozwolone!

Olga Rudnicka (ur. 1988) - znana autorka powieści sensacyjnych "Natalii 5", "Cichy wielbiciel", "Były sobie świnki trzy" i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka lekka i przyjemna. Bardzo szybko się czyta, śmiałam się przy niej bardzo często.
  • Olga Rudnicka - BYLE DO PRZODU • Recenzje książki niestety nie były zbyt przychylne autorce, ale przeczytałam powieść i stwierdziłam, że nie jest, aż tak tragicznie, jak przedstawiały to niektóre recenzentki. Może to nie jest najlepsza powieść autorki, ale czyta się szybko. • Tą powieścią autorka zapowiada nowy cykl o detektyw Matyldzie Dominiczak. • A co w fabule : rodzeństwo trzydziestolatków Maria i Piotr otrzymują od ojca gotówkę, która ma być pomocną w realizacji ich marzeń. Ale ich ojciec do tej pory nigdy niczego nie dał "za darmo", więc podejrzliwe rodzeństwo, buntowane dodatkowo przez matkę, byłą od lat żonę ich 56 - letniego ojca, wynajmują detektyw Matyldę, by rozsupłała tajemnicę ojca. • A tajemnicą okaże się młode, naiwne dziewczę, narzeczona ojca młodsza od swych przyszłych pasierbów i na dodatek spodziewająca się dziecka. • Czego Stanisław zażąda w zamian za swą hojność? • POLECAM tę powieść, w której akcja goni akcję, z trupem, który był.....ale nagle zniknął, z dobrym stylem i gwarancją dobrej zabawy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Olga Rudnicka
Wydawcy:Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2018) NASBI (2018) Legimi (2018) Prószyńska Media (2018) ebookpoint BIBLIO (2018)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8123-352-1 978-83-8123-981-3 978-83-8123-984-4 978-83-8352-259-3
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo