Dlatego od ciebie odeszłam

Autor:
Agata Przybyłek
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2018)
Legimi (2018)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Bądź przy mnie zawsze
ISBN:
978-83-7976-783-0, 978-83-7976-784-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (10 głosów)

Po wspaniale przyjętym, wzruszającym bestsellerze „Bądź przy mnie zawsze”, Agata Przybyłek przedstawia nową powieść o wielkiej miłości i trudnych wyborach.

W „Dlatego od ciebie odeszłam” splatają się losy dwóch różnych kobiet, stojących przed uniwersalnym dylematem: rozum czy serce?

Poznajcie dramatyczną historię Marianny, której wojna pokrzyżowała życiowe ścieżki oraz współczesną historię miłosnego trójkąta – pomiędzy młodą, pełną życia studentką z Gdańska, jej byłym chłopakiem zmagającym się z problemami oraz pozornie wymarzonym partnerem.

Czasami miłość, która rodzi się między dwojgiem ludzi, nie wystarcza, by wszystko mogło potoczyć się szczęśliwie…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To III cz. cyklu "Bądź przy mnie zawsze" To historia Ady, studentki będącej w związku z Damianem, chłopakiem przedsiębiorczym i idealnym kandydatem na męża. I są też jej dwaj koledzy ze studiów - Igor, były chłopak i Paweł, kolega zakochany w Adze. To z nimi studentka spędza więcej czasu niż z zapracowanym narzeczonym - razem studiują, uczą się do egzaminów, bawią w klubach. Czy jest to w porządku względem Damiana? • I jeszcze Olga, przyjaciółka Ady, którą los "rzucił" w znajomość ze starszą panią Marianną. Wątek znajomości tych dwóch kobiet pozwala autorce na wprowadzenie historii w tło powieści. Marianna opowiada Oldze o wojennej miłości, miłości zakazanej Niemca i Polki. Ciekawa i zarazem smutna opowieść. • Jak potoczą się losy Ady, Damiana, Igora i Pawła? • Czym będą kierować się bohaterowie - miłością czy rozumem? • Najmniej wyrazistą postacią jest Olga, ale podobno cz. IV cyklu ma być poświęcona właśnie jej. Zapraszam do kolejne lektury w ramach tego cyklu. POLECAM
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo