#girlstalk:

dziewczyny, rozmowy, życie

Autorzy:
Karolina Cwalina-Stępniak
Paulina Klepacz
Wywiad:
Paulina Klepacz
Wydawcy:
Wydawnictwo Helion (2019)
Sensus (2018)
NASBI (2018)
ebookpoint BIBLIO (2018)
Wydane w seriach:
Sensus (Wydawnictwo Helion)
Sensus. Osobowość. Odnowa
ISBN:
978-83-283-4498-3, 978-83-283-5345-9
978-83-283-6335-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
4.0

Przeczytaj wywiad z autorką ->> „Polki pozwalają, żeby bez końca dokładać im obowiązków. A zdrowy egoizm jest po to, żeby czasem powiedzieć nie”


Książka dla starych i młodych, aktywnych i biernych, tolerancyjnych i tych mniej elastycznych, akceptujących siebie oraz tych, którzy potrzebują uwierzyć, że

SEXY ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE.

NIE TYLKO DLA DZIEWCZYN.

Poruszamy wcale nie TRUDNE tematy, tylko normalne, codzienne i takie, na które trzeba się otworzyć i zacząć na nie rozmawiać.

Dlaczego?

Bo ludzie nie rozmawiają ze sobą tyle co kiedyś, nie zadają pytań, uciekają często od konsekwencji, które są wynikiem naszych działań. Obecnie komunikacja międzyludzka zdecydowanie szwankuje.

Pytamy więc za Was, niezależnie od tego, kim i skąd jesteście. Mamy nadzieję, że te szczere wywiady dodadzą Wam siły do tego, abyście mogli zgłębiać wiedzę o sobie, swoich potrzebach i będą impulsem, by iść do przodu, by zgodnie z planem realizować swoje marzenia!

Paula i Karolina - dwa różne charaktery, są jak ogień i woda, ale... obie są SEXY, odniosły SUKCES i wiedzą, że WSZYSTKO zaczyna się w głowie.

Co to znaczy? Odpowiedź znajdziecie w środku!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "#Girlstalk" to nietypowa książka, która nie zna tematów tabu. Idealna dla nastolatek, kobiet dorosłych, dojrzałych, ale i dla mężczyzn, którzy chcą choć trochę zagłębić się w umysł kobiety. • W dobie internetu, wirtualnych rozmów, nietrwałych znajomości i cudownego instagramowego życia, w którym kobieta przedstawiana jest jako niezniszczalna, silna i niezłomna, że powinna być fit oraz wysportowana i dobrze gotować. To wszystko zaburza nasz światopogląd na to, jak odbieramy same siebie. Dlatego też, autorki, których poglądy mocno się różnią, postanowiły przelać na papier swoje uwagi i opinie, ale też, zaangażowały w ten projekt kilkadziesiąt innych osób, które udzielały odpowiedzi na przeróżne pytania. Forma wywiadu sprawiła, że czyta się to przyjemnie i zdecydowanie każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Występują w niej pytania, które nurtują nas na każdym kroku, a tutaj mamy gotową odpowiedź. Może nie będzie ona zgodna z naszymi poglądami, ale z całą pewnością będzie impulsem do działania i uruchomi całą machinę, która zmusi nas do podjęcia jakichś czynności związanych z osiągnięciem celu lub poradzeniem sobie z własnymi problemami. Autorki w tym poradniku (o ile tak mogę tę pozycję nazwać), próbują nas przekonać o tym, że aby osiągnąć sukces, czy to zawodowy czy też w szkole, a może po prostu chcemy uporać się z problemami rodzinnymi lub innymi komplikacjami życiowymi, wystarczy, że zmienimy swoje myślenie, bo jak twierdzi Karolina Cwalina-Stępniak, sexy zaczyna się w głowie. Ogólny zamysł tej książki oceniam na plus, jednak moim skromnym zdaniem, aby ta pozycja wywarła na nas jakikolwiek wpływ, musimy być podatni na sugestię słowem. Niektóre wypowiedzi tak na dobrą sprawę mało wnoszą do sensu istnienia tej książki, natomiast są również takie, które naprawdę dają nam dużo powodów do przemyślenia swojego życia i działania. • Myślę, że ta książka może zadowolić wielu z Was, jednak jest to na tyle nietypowa pozycja, że części z Was może się nie spodobać. Ja osobiście wyniosłam z niej kilka dobrych rad i moje oczekiwania co do tego utworu zostały spełnione, a Wy, aby wyrobić sobie opinię, sami musicie sprawdzić co kryje wnętrze #girlstalk.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo