Ku odległym brzegom

Tytuł oryginalny:
To the farthest shores
Autor:
Elizabeth Camden
Tłumacz:
Magdalena Peterson ...
Wydawcy:
ebookpoint BIBLIO (2023)
Dreams Wydawnictwo Lidia Miś-Nowak (2015-2023)
Legimi (2018)
IBUK Libra (2015)
ISBN:
978-83-65843-64-7, 978-83-65843-83-8
978-83065843-64-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Trudne dzieciństwo sprawiło, że pielęgniarka Jenny Bennett dzielnie stawia czoła wyzwaniom w dorosłym życiu, podczas pracy w bazie wojskowej w Presidio. Jednak nagły powrót przystojnego oficera marynarki wojennej, który sześć lat temu złamał jej serce, burzy jej wewnętrzny spokój.

Porucznik Ryan Gallagher był jednym spośród garstki ludzi zdolnych wypełnić trudną zagraniczną misję. To zadanie zniszczyło jego reputację i złamało serce kobiety, którą prawdziwie pokochał. Tymczasem honor nie pozwala mu ujawnić, gdzie przebywał przez te wszystkie lata, ponadto zagroziłoby to powodzeniu misji i naraziło życie tysięcy ludzi.

Dawne rany Jenny nie pozwalają zaufać Ryanowi, mimo iż on nie daje za wygraną i próbuje odzyskać jej względy.

Kiedy wydaje się, że mężczyzna znalazł wreszcie wyjście z impasu, tajemnicza przeszłość dopada go i sprowadza niebezpieczeństwo…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • POLECAM tę opowieść z nadmorskim rajem w tle, a także z zawiązaną intrygą. Nota wydawnicza przedstawiająca bohaterów sugeruje wojenną opowieść. A tutaj niespodzianka. • Po długich latach nieobecności do bazy wojskowej, gdzie jako pielęgniarka pracuje Jenny wraca porucznik Ryan, który przed laty złamał jej serce, wyjeżdżając, po wyzdrowieniu, na misję z zapewnieniem listowych kontaktów. Stało się jednak inaczej. Porucznik zapomniał o dziewczynie, która go pokochała z wzajemnością? Dlaczego? • Jaką tajemnicę skrywa Ryan? Czy Jenny mu wybaczy lata rozłąki? • Tę przyjemną lekturę czyta się bardzo szybko, tym bardziej, że tłem akcji jest Japonia ze swą kulturą i zwyczajami oraz Ameryka na przełomie wieków. • A miłośnicy pereł mogą odnaleźć historię ich połowu oraz wskazówki, jak wyhodować z ostryg perły.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Elizabeth Camden
Tłumaczenie:Magdalena Peterson Mieczysław Pęcherski (1908-1986) Martyna Żurawska
Wydawcy:ebookpoint BIBLIO (2023) Dreams Wydawnictwo Lidia Miś-Nowak (2015-2023) Legimi (2018) IBUK Libra (2015)
ISBN:978-83-65843-64-7 978-83-65843-83-8 978-83065843-64-7
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo