Cudowny chłopak

Tytuł oryginalny:
Wonder
Zdjęcia:
Don Burgess
Reżyseria:
Stephen Chbosky
Kompozytor:
Marcelo Zarvos
Scenariusz:
Steve Conrad
R. J. Palacio
Jack Thorne
Tłumacz:
Maria Olejniczak-Skarsgard
oraz:
R. J. Palacio
Wydawcy:
Monolith Films (2018)
Heraclon International Sp. z o. o (2017)
ISBN:
978-83-65736-99-4
Autotagi:
DVD
filmy
filmy i seriale
rodzina
Więcej informacji...
4.8 (5 głosów)

Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay w porywającej ekranizacji międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie. Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w chłopcu siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wzruszający, wartościowy film dla całej rodziny. Porusza wiele ważnych tematów, w tym prawdziwej przyjaźni i wagi silnych więzów rodzinnych w obliczu trudności. Warto obejrzeć szczególnie z dziećmi, które mają problemy z akceptacją swojego wyglądu, czy też przeżywają jakieś trudności w relacjach z rówieśnikami.
  • Super film dla młodzieży
  • Przyjemny film dla całej rodziny. Uczy dzieci tolerancji.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Zdjęcia:Don Burgess
Reżyseria:Stephen Chbosky
Kompozytor:Marcelo Zarvos
Aktorzy:Julia Roberts Owen Wilson Jacob Tremblay Agata Kulesza Piotr Bajtlik Artur Kozłowski Magda Wasylik
Scenariusz:Steve Conrad R. J. Palacio Jack Thorne
Tłumacz:Maria Olejniczak-Skarsgard
oraz:R. J. Palacio
Wydawcy:Monolith Films (2018) Heraclon International Sp. z o. o (2017)
ISBN:978-83-65736-99-4
Autotagi:DVD filmy filmy i seriale film i wideo rodzina
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo