Rok na targu

Autor:
Jolanta Richter-Magnuszewska
Ilustracje:
Jolanta Richter-Magnuszewska
Redakcja:
Katarzyna Lajborek-Jarysz
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2018)
ISBN:
978-83-10-13366-3
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
1.3 (3 głosy)

I-ooo, I-ooo! Witajcie na targu w Dobroszycach, gdzie co tydzień możcie kupić najzdrowsze warzywa, wyjatkowe rękodzieło oraz lokalne produkty wytwarzane z sercem. Nasze gospodarstwo ekologiczne dostarcza miód, sery i wełnę. Dyniowy Baron przywozi wegetariańskie potrawy. Państwo Słodziutcy dbają, by nikomu nie zabrakło pyszności. Marianna szyje niezwykłe zabawki, a Aldona ubrania. Zielarka Skrzatula przygotowuje uzdrawiające mikstury, z kolei najpiękniejsze kwiaty zanajdziecie u Hortensji. Ceramicy prowadzą warsztaty i sprzedają cudne kubki i wazoniki. Pan Mietek pilnuje porządku. Pojawiła się też nowa para, Grażynka i Janusz, która wprowadzi trochę zamieszania. Jest tu mnóstwo zwierząt - kura Rebeka, wiecznie niezadowolony kot Paragon, psy oraz ja - osioł Piorun. Kawki podkradają jedzenie, a bociany przylatują i odlatują, jaki im nakazuje nakazuje natura. No i oczywiście na naszym targu kręci się sporo dzieci. "Rok na targu" to dwanaście rozkładówek, które miesiąc po miesiącu przybliżają barwne życie sprzedawców z targowiska i ich klientów z miasteczka. Potowarzyszymy im w obchodach świąt, będziemy wspólnie zmagać się z kaprysami natury i zobaczymy, które produkty są dostępne o jakiej porze roku. Dwie dodatkowe plansze to prezentacja bohaterów oraz interaktywna zabawa.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wszystko niby ładnie i niby tak równościowo, bo wegetariańsko, proekologicznie i prozwierzęco, tylko niestety autorka nie mogła sobie podarować wprowadzenia szalenie stereotypowych i negatywnie ukazanych postaci, uwaga, Janusza i Grażyny... czy naprawdę swój wyższościowy stosunek do drugiego człowieka trzeba sączyć już małym dzieciom? Niesmak pozostaje, mimo ciekawych ilustracji. Nie mogę polecić książki, która uczy pogardy do innego człowieka, nie to chciałabym przekazać swojemu dziecku. Po osobie wykształconej i wrażliwej, a za taką pewnie uważa się autorka książki, oczekiwałabym czegoś więcej, niż powielania stereotypów o osobach z niższym od siebie kapitałem kulturowym i niższych dochodach (często nie ze swojej własnej winy). Aż się dziwię, że nikt z Naszej Księgarni nie zastanowił się na etapie redakcji, że może nie tędy droga.
  • Przeglądając tę wyszukiwankę z Młodym Czytelnikiem zmęczyłam się okrutnie. Bardzo przebodźcowuje i niczego nie wnosi.
  • Moja dwuletnia córka uwielbia wyszukiwanki, ale ta nie przypadła jej do gustu. Ostra kreska, dużo kolorów, niezbyt realistyczne ilustracje raczej nie zachęcają.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo