Słuchaj swojego serca

Tytuł oryginalny:
Listen to your heart
Autor:
Kasie West
Tłumacz:
Jarosław Irzykowski
Wyd. w latach:
2018 - 2018
Wydane w seriach:
Feeria Young
ISBN:
978-83-7229-759-4, 978-83-7229-779-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (3 głosy)

Kate Bailey nie przepada za ludźmi. Woli spędzać czas samotnie, nad jeziorem, gdzie może cieszyć się ciszą i spokojem. Właściwie sama więc nie wie, dlaczego dała się namówić swojej najlepszej przyjaciółce Alanie na udział w zajęciach, podczas których powstaje popularny szkolny podkast. A już na pewno nie spodziewała się, że to ona go poprowadzi. Na żywo. I co, ma teraz odbierać telefony i udzielać porad na antenie? Ha, ha.Wygląda jednak na to, że Kate dobrze sobie – nomen omen – radzi w narzuconej roli. Komplikacje pojawiają się, gdy odbiera telefon od anonimowego chłopaka, który prosi o pomoc w sprawie swojej sekretnej miłości. Dziewczyna jest przekonana, że rozmawia z superprzystojnym Diegiem Martinezem o Alanie, swojej najlepszej przyjaciółce. Bardzo się cieszy ze szczęścia koleżanki, ale wkrótce sama odkrywa, że rodzi się w niej uczucie do Diega. No tak, łatwo i przyjemnie jest doradzać innym, trudniej zastosować te rady w swoim własnym życiu… Urocza i optymistyczna historia miłosna w sam raz na lato!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Strasznie spodobał mi się motyw podcastów w też najnowszej książce Kasie West. Dotychczas ten "świat" był mi kompletnie obcy, a teraz nawet sama zastanawiam się, czy nie poprowadzić jakiejś takiej audycji, jak główna bohaterka. Dalej niesamowicie przypasował mi motyw jeziora, który chociaż nie grał pierwszych skrzypiec w książce, to dla mnie stał się elementem nieodłącznym! Zastanawiałam się, jakby to było, gdyby w tej historii zabrakło jeziora i akcja rozgrywała się gdzieś indziej i muszę przyznać, że to na pewno byłaby tragedia. Dodatkowo przez to książka idealnie pasuje jako typowo letnia lektura. Chociaż przez te upały miałam trudności z czytaniem czegokolwiek, to jednak nie wyobrażam sobie, abym mogła poznać historię Kate w jakiś innych okolicznościach. Dalej niesamowicie polubiłam wszystkich bohaterów książki! Najbardziej zapadła w pamięci Alana, która była jak dla mnie takim dobrym duchem książki. Mocno polubiłam też rodzinę Kate, której mimo że za dużo tutaj nie było, to i tak zapałałam do niej ogromną sympatią - może dlatego, że przywodziła mi na myśl moja dużą rodzinkę. Całość czytało mi się na prawdę świetnie! Bardzo ciekawiło mnie to, jak zakończy się ta cała historia i chociaż miałam miejscami zastoje czytelnicze, to i tak myślę, że mogę uznać to za na prawdę dobrą lekturę. Kasie West po raz kolejny wykonała świetną robotę! I co ja mogę wam wiecej powiedzieć... Koniecznie musicie ją przeczytać!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Kasie West
Tłumacz:Jarosław Irzykowski
Wydawcy:JK Wydawnictwo Jacek Kaszyk (2018) NASBI (2018) Legimi (2018) Wydawnictwo Feeria Young (2018) IBUK Libra (2018) Wydawnictwo Feeria - Wydawnictwo JK (2018) ebookpoint BIBLIO (2018)
Serie wydawnicze:Feeria Young
ISBN:978-83-7229-759-4 978-83-7229-779-2
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo