Majorka mi amor!

Autor:
Anna Klara Majewska
Wydawcy:
Wielka Litera (2018)
Legimi (2018)
IBUK Libra (2018)
ISBN:
978-83-8032-060-4, 978-83-8032-061-1
978-83-8032-183-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.0 (2 głosy)

Bestsellerowa trylogia idealna na wakacje!

Jeżeli zaczynać życie od nowa, to tylko pod słońcem Majorki!

Magda, energiczna pani architekt, zaczyna wszystko od początku. Po rozwodzie z mężem i rozstaniu z kochankiem pakuje swoje dotychczasowe życie w kilka kartonów i wyprowadza się z synem na idylliczną Majorkę. Tu wpada w sam środek mieszkaniowo-miłosnych tarapatów. Domek, choć urokliwy, jest jak skarbonka bez dna. Gromada ekscentrycznych przyjaciół - natchniony gej i czeska seksbomba - to raczej źródło kłopotów niż wsparcia. A pewien pociągający brunet o niemożliwie niebieskich oczach wciąż uparcie pojawia się na jej drodze. I jak tu zacząć nowe, spokojne, ustabilizowane życie?

Wreszcie Magda wpada na genialny, a może raczej całkowicie irracjonalny pomysł - otwiera kawiarnię i postanawia przekonać tubylców, że polskie specjały, czyli sernik i makowiec, to najlepsze delicje pod majorkańskim słońcem. Bo mają słodko-gorzki smak, jak samo życie.

Anna Klara Majewska

Pisarka, dziennikarka, felietonistka. Autorka książek: Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce, Sekrety napisanej razem z Hanną Bakułą i Anną Ibisz i Melanżeria. Jej trylogia Rok na Majorce, Powrót na Majorkę i Majorka w niebieskich migdałach stała się bestsellerem. Trwają prace nad serialem na podstawie powieści.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka bez akcji.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo