Kocham tylko tak

Tytuł oryginalny:
Love my way
Autor:
Kate Sterritt
Tłumacz:
Ewa Westwalewicz-Mogilska
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2018)
Legimi (2018)
Wydawnictwo Illuminatio Łukasz Kierus
ISBN:
978-83-66074-00-2, 978-83-66134-22-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.7 (3 głosy)

Piękna i wzruszająca historia o wychodzeniu z ciemności i próbie pogodzenia się z tym, co już nie wróci. Emerson Hart poznała Merikiego, kiedy miała zaledwie dziesięć lat. Połączyła ich wielka przyjaźń, która z biegiem czasu przerodziła się w miłość. Kiedy dziewczyna dorosła, pewnego dnia utraciła wszystko, co było jej drogie, a Meriki nie był już chłopcem, którego pokochała. Emerson nie może zrozumieć, dlaczego wszystko się zmieniło. Wtedy w jej życiu pojawia się Josh, który przypomina jej Merikiego. Serce Emerson zaczyna się otwierać, chociaż wydawało się, że tylko jeden chłopak ma do niego klucz. Ten, którego naprawdę kochała. Ta historia trafi prosto do Waszego serca. To opowieść o dojrzewaniu, wybaczaniu i odnajdywaniu siebie, kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka bardzo smutna, jak całe życie Emerson Hart, krzywdzonej przez rodzinę, zepchniętej na zupełny margines przez własną matkę i głęboko poranionej przez los. Hstoria na szczęście z happy endem, emocjonalna, niejednokrotnie wzruszająca do łez, niosąca nadzieję na lepsze jutro. • Jak dla mnie za słodka, zbyt długie opisy, za mało "się działo" - i do bólu przewidywalna. Nudziłam się. Wszystko, co najlepsze znajduje się na ostatnich kilkunastu, max. kilkudziesięciu stronach. Przeczytac można, szału nie ma.
  • Przez przypadek trafiłam na tę książkę i się w niej zakochałam. Miłość od dzieciństwa, tak głęboko zakorzeniona w umyśle zdarza się rzadko. Mereki i Emerson poznali się gdy mieli po 10 lat. Są nierozłączni i kochają się niebywałą miłością . Życie napisało dla nich inny niż sobie wyobrażali scenariusz. Piękna książka.
  • ”Kocham tylko tak” Kate Sterritt to piękna opowieść o marzeniach, stracie, nadziej i miłości ❤ • ”Jeśli zbudujesz wieżę życia z rzeczy, które cię uszczęśliwiają, twoje życie będzie pełne barw i światła, ale jeśli zlekceważysz swoje pasje i nie będziesz inwestować w odpowiednie rzeczy i odpowiednich ludzi,życie będzie płaskie i nudne. Będziesz żyć w ciemnościach.” • Emerson Hart poznała Merikiego, kiedy miała zaledwie dziesięć lat. Połączyła ich wielka przyjaźń, która z biegiem czasu przerodziła się w prawdziwą miłość. • Autorka w piękny sposób porusza wątki samotności, tragedii życiowych, wychodzenia z depresji, odkrywania siebie na nowo oraz miłości. • Powieść "Kocham tylko tak" podzielona jest na dwie części, które przedstawiają główną bohaterkę jako nastolatkę oraz jako już dorosłą kobietę. Książkę czyta się lekko i szybko, to jest ona na tyle wartościową historią, że zapada w pamięci na długo. • Ta historia trafi prosto do Waszego serca. To opowieść o dojrzewaniu, wybaczaniu i odnajdywaniu siebie, kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone. • "Niczyje życie nie jest czarno-białe. Wszyscy mamy swoje szare strefy - niepewność, wady, niedoskonałości, tajemnice. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i w tym kryje się piękno." • Polecam ❤
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo