Kropla nadziei

Autor:
Katarzyna Michalak
Wydawcy:
Znak Jednym Słowem (2023)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
Znak Litera Nova - Znak (2018)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
Wydane w seriach:
Saga mazurska
Trylogia mazurska
Seria mazurska
Michalak, Katarzyna (1969- ). Seria mazurska
ISBN:
978-83-240-4780-2, 978-83-240-4820-5
978-83-240-9380-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.6 (14 głosów)

Każdy pragnie być kochany, każdy, bez wyjątku. Miłość jest nam niezbędna do życia jak oddychanie, a kto twierdzi inaczej, ten kłamie - albo jest bez serca. Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a w ich sercach zapanowała rozpacz. Senna, urocza mazurska wioska, stała się świadkiem najtrudniejszych chwil w ich życiu. Czy Siergiej będzie w stanie pogodzić się z odejściem tej, której zaufanie i miłość z tak wielkim trudem odzyskał? Czy Mateusz na nowo odnajdzie sens istnienia? A Nataniel? Czy i dla niego wreszcie wzejdzie słońce? Nawet po najczarniejszej nocy nastaje dzień, a gdy przyjdzie czas, zbolałe serce jest w stanie uleczyć choćby mała kropla nadziei. Kto lub co odegra taką rolę w losach trzech życiowych rozbitków? Jak skończy się ta porywająca mazurska opowieść? "Kropla nadziei" to ostatnia część bestsellerowej Trylogii mazurskiej, serii, która porusza serca wszystkich tych, którzy potrafią kochać. W serii ukazały się już: "Gwiazdka z nieba" i "Promyk słońca".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Poznajemy dalesze losy Nataniela i jego przyjaciół. Przyjaciele Marty Kraszewskiej próbują na nowo poukładać swoje życie po jej tragicznej śmierci. • Zdradzę tylko, że w tym tomie nikt nie umiera a zakończenie jest dla odmiany bardzo przyjemne i zaskakujące. • Książkę łyknełam w jeden świąteczny dzień i na pewno wróce do tej serii.
  • Polecam przeczytanie całej Sagi mazurskiej.
  • Wciągająca książka dwa wieczory i przeczytana, polecam....
  • POLECAM!!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo