Anatomia natury:

ciekawostki ze świata przyrody

Tytuł oryginalny:
Nature anatomy
the curious parts & pieces of natural world
Autorzy:
Julia Rothman
John Niekrasz
Tłumaczenie:
Barbara Bocian
Barbara Burger
Wydawca:
Wydawnictwo Entliczek Anna Wanielista-Stołecka (2018-2023)
ISBN:
978-83-63156-24-4, 978-83-63156-79-4
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
opowiadania
publikacje popularnonaukowe
zbiory opowiadań
5.0 (2 głosy)

W tym fascynującym przewodniku po świecie przyrody sztuka przeplata się z nauką. Jeśli kiedykolwiek chcieliście zobaczyć jak powstają góry lub zastanawialiście się jak wygląda cykl życiowy grzyba, albo zaciekawiły Was różne rodzaje ptasich piór, oglądanie rysunków stworzonych przez Julię Rothman dostarczy Wam wiele radości. Jej pełne wrażliwości podejście do odkrywania wód i lądów oraz fauny i flory pozwala w nowy sposób spojrzeć na cuda Natury. Opis przyrody amerykańskiej, w którym czytelnik znajdzie wiele interesujących informacji o uniwersalnych prawach rządzących naturą.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nie odnosząc się do warstwy merytorycznej - nie miałam jeszcze możliwości dogłębnie zweryfikować podanych informacji - jest to absolutnie fantastyczne dzieło literatury popu­larn­onau­kowe­j dla dzieci. Zakres tematyczny jest wyczerpujący. Ilustracje - ryciny, rysunki, schematy - utrzymane są w pięknej estetyce, czytelne i kompletne. Książce nie brakuje niczego. Śmiało można ją potraktować jako alternatywny podręcznik przyrody (niestety nie polskiej) bez ograniczeń wiekowych.
  • Książka ładna , dużo ilustracji.Wszystko opisane.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo