Wombat Maksymilian

Autor:
Marcin Kozioł
Ilustracje:
Mariusz Andryszczyk
Wydawcy:
Wydawnictwo Bumcykcyk (2023)
Legimi (2019-2023)
Edipresse Polska (2016-2021)
Edipresse Książki (2019)
ISBN:
978-83-7945-443-3, 978-83-959260-1-3
978-83-959260-3-7, 978-83-959260-4-4
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
książki
opowiadania
proza
Więcej informacji...

Podróżnicza powieść przygodowa dla młodych odkrywców w znakomitej aktorskiej interpretacji Krzysztofa Szczerbińskiego. Audiobook powstał na podstawie książki, która zdobyła Nagrodę Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci oraz nagrodę główną w XXI edycji konkursu Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Patronat nad książką objęła Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Wombat Maksymilian wszystko robi na maksa. Czasami zdarza mu się przedobrzyć. Wykopał tunel tak długi i tak głęboki, że bez moczenia futerka pokonał ocean. Wyszedł w Himalajach. W sercu Królestwa Grzmiącego Smoka. Tak brzmi pełna nazwa Bhutanu – jedynego państwa, w którym na koniec roku mierzy się nie tylko stan skarbca, ale przede wszystkim szczęście narodowe brutto. Jest tam nawet minister odpowiedzialny za szczęście mieszkańców.

Wombat wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu Jego Wysokości Smoka i recepty na szczęście, którą chce się później podzielić ze zwierzętami i ludźmi w swoich rodzinnych stronach. W szalonej podróży po himalajskim królestwie towarzyszy mu radosny muł Sangaj.

O autorze:

Marcin Kozioł, pisarz, autor kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska, z aparatem zwiedził ponad 60 krajów. Książkowym odbiciem jego pasji podróżniczej jest seria o Wombacie Maksymilianie. Ogromny sukces przyniosła mu bestsellerowa seria „Detektywi na kółkach”, której łączny nakład przekroczył już 100 000 egzemplarzy. Otwierająca serię „Skrzynia Władcy Piorunów” jest lekturą uzupełniającą dla klas 4–6 szkoły podstawowej.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Marcin Kozioł
Ilustracje:Mariusz Andryszczyk
Lektor:Krzysztof Szczerbiński
Wydawcy:Wydawnictwo Bumcykcyk (2023) Legimi (2019-2023) Edipresse Polska (2016-2021) Edipresse Książki (2019)
ISBN:978-83-7945-443-3 978-83-959260-1-3 978-83-959260-3-7 978-83-959260-4-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania opowiadania poradniki i przewodniki powieści proza przewodniki zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo