Ogień i furia:

Biały Dom Trumpa

Tytuł oryginalny:
Fire and fury
inside the Trump White House
Autor:
Michael Wolff
Tłumaczenie:
Bartosz Sałbut
Magdalena Moltzan-Małkowska
Magda Witkowska ...
Lektor:
Leszek Filipowicz
Wyd. w latach:
2018 - 2021
Wydane w seriach:
Duże Litery
ISBN:
978-83-8123-111-4, 978-83-8123-655-3
978-83-8123-944-8, 978-83-8123-945-5
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
MP3
Więcej informacji...
3.0 (2 głosy)

Najbardziej sensacyjna premiera 2018 roku!

Biały Dom robił wszystko, by nie dopuścić do ukazania się tej książki…

Autor przeprowadził ponad dwieście rozmów z pracownikami Białego Domu, członkami amerykańskiej administracji i Donaldem Trumpem, dzięki czemu poznał kulisy działania najbardziej nieprzewidywalnej prezydentury w dziejach Stanów Zjednoczonych.

W książce znajdziemy odpowiedzi na wiele intrygujących pytań, m.in.:

• Czy Trump rzeczywiście nie chciał zostać prezydentem?

• Czy cała kampania wyborcza miliardera miała być tylko zabiegiem marketingowym, poprzedzającym otwarcie nowej stacji telewizyjnej?

• Po co syn prezydenta i szef jego kampanii wyborczej spotkali się przed wyborami z przedstawicielem Kremla?

• Co oznaczają tajemnicze powiązania Trumpa z ludźmi Putina?

• Czemu Steve Bannon, szef kampanii wyborczej Trumpa i jego były doradca do spraw strategicznych, określa prezydenta jako „umysłowo niezdolnego” do kierowania Białym Domem?

• Czy Trump zostanie odsunięty od władzy?

Michael Wolff jest autorem sześciu książek. Otrzymał liczne nagrody za swoje dokonania, w tym dwie National Magazine Awards. Regularnie pisze dla „Vanity Fair”, „New York”, „The Hollywood Reporter”, brytyjskiego „GQ”, „USA Today” i „The Guardian”. Mieszka na Manhattanie. Ma czworo dzieci.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niewiele jest książek o Trumpie. Aż dziw, że tak niewiele. Przecież to koszmar, który znów ma zamiar nastać. Trzeba wiedzieć skąd się wziął
    0 nieprawdziwa
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:inside the Trump White House
Autor:Michael Wolff
Tłumaczenie:Bartosz Sałbut Magdalena Moltzan-Małkowska Magda Witkowska Magdalena Witkowska
Lektor:Leszek Filipowicz
Wydawcy:ebookpoint BIBLIO (2021) Prószyński Media (2018-2021) we współpr. z Biblioteką Akustyczną (2018) Legimi (2018) Prószyński i Spółka (2018) Prószyński i Spółka we współpracy z Biblioteka Akustyczna (2018)
Serie wydawnicze:Duże Litery
ISBN:978-83-8123-111-4 978-83-8123-655-3 978-83-8123-944-8 978-83-8123-945-5
Autotagi:audiobooki biografie CD dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne książki literatura literatura faktu literatura faktu, eseje, publicystyka MP3 nagrania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo