Magiczna podróż

Autor:
Victoria Saxon
Ilustracje:
Patrick Ian Moss
Charles Pickens
Tłumacz:
Klaudyna Cwynar
oraz:
Kate Boutilier
Wydawca:
Wydawnictwo Egmont Polska (2018)
Wydane w seriach:
Barbie Dreamtopia
Barbie
ISBN:
978-83-281-3071-5
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

Wejdź do świata Dreamtopii i poznaj cztery niezwykłe krainy: Słodkości, Długowłosych, Klejnotów i Tęczy! W każdej z nich spotkasz Barbie jako piękną i mądrą wróżkę, a także będziesz mieć szansę, aby wraz z nią i Chelsea spróbować odnaleźć Skrzydlatego Jednorożca o magicznych właściwościach. Bo podczas gdy Chelsea przemierza magiczne krainy Dreamtopii, w Malibu trwają przygotowania do corocznego Festiwalu Zabawy. Chelsea obawia się zaplanowanego z tej okazji wyścigu rowerowego i tym bardziej pragnie odnaleźć Skrzydlatego Jednorożca, który mógłby jej pomóc wygrać zawody. Przeczytaj tę niezwykłą historię i poznaj Dreamtopię - miejsce, gdzie absolutnie wszystko jest możliwe!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W Malibu odbędzie się wyścig rowerowy, w którym Chelsea chce wziąć udział, ale nie umie jeszcze jeździć na dwóch kołach. Jej sąsiad Otto, śmieje się z niej, że jeździ na czterech kółkach, co ją zniechęca do wyścigu. Barbie opowiada jej do snu bajkę o Jednorożcu i Magicznym Pyle oraz niemiłym Notto, który był uosobieniem sąsiada Chelsea. Następnego dnia dziewczynka wzięła udział w wyścigu, wspomagając się kółkami bocznymi, i dojechała do mety jak pierwsza.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo