Szósty:

po latach

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:
Legimi (2018-2023)
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne W. Gustowski K. Szymoński (2017-2023)
IBUK Libra (2018)
ISBN:
978-83-8083-783-6, 978-83-8083-866-6
978-83-8219-198-1, 83-8083-783-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.3 (11 głosów)

Przeszłość zawsze nas dopada. Bo tak naprawdę nigdy nas nie opuszcza. Po latach od pierwszego wydania ulubionego przez czytelników kryminału Agnieszki Lingas-Łoniewskiej książka o seryjnym mordercy ponownie trafia do Czytelników – w wersji poprawionej i rozszerzonej o dodatkowe, trzymające w napięciu, zakończenie. Nowe postaci, nowe wątki i godny uwielbianej autorki suspens. Gdy w grę wchodzi miłość, żadna siła nie jest w stanie powstrzymać inspektora Marcina Langera przed nadludzkim wysiłkiem i odnalezieniem oprawcy zielonookich blondynek, do których zalicza się jego ukochana. Gdy gra toczy się o zbawienie – psychopatyczny zabójca nie respektuje żadnych granic. Nawet jeśli zbawienie jest wyimaginowane, a motorem działania – obłęd. A może zwłaszcza wtedy. Jeśli uważasz, że połączenie thrillera z romansem nie ma szansy na powodzenie, to znaczy, że nie znasz powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Tomasz Radochoński, www.nowalijki.com.pl To historia, która jak żadna inna potrzebowała spektakularnego zakończenia. Agnieszka Lingas-Łoniewska ostatecznie rozliczyła Szóstego i zrobiła to w sposób, którego nie zapomnicie. Niepokojąco dobra lektura! Angelika Zdunkiewicz, www.lustrorzeczywistosci.pl Agnieszka Lingas-Łoniewska po raz kolejny udowadnia, że zasługuje na miano jednej z najlepszych współczesnych pisarek. Przygotuj się na coś silnego, potężnego, cudownego i przerażającego! Krystyna Meszka, cyrysia.blogspot.com Agnieszka Lingas-Łoniewska potrafi z genialnej powieści stworzyć idealną. Magdalena Szymczyk, czytammwpociagu.blogspot.com Agnieszka Lingas-Łoniewska - wrocławska pisarka tworząca powieści łączące sensację i kryminał z romansem, zwana przez swoich czytelników „Dilerką Emocji”. Autorka ponad dwudziestu powieści i współautorka kilku antologii. Założycielka projektów „Czytajmy Polskich Autorów” oraz „Pisarka czyta”. Wspiera fundacje prozwierzęce i schroniska, zbierając na licznych spotkaniach autorskich karmę w akcji „Karma zamiast kwiatka”. Posiada fanklub czytelniczy, zwany „Sektą Agnes”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kontynuacja losów braci Langer, a dokładnie młodszego Marcina, który jest w grupie dochodzeniowej policji na Śląsku. Tropią mordercę, który porywa, gwałci i zabija zielonookie blondynki.. Jest to połączenie kryminału i romansu. • Część kryminału była spoko, trzymająca w napięciu, ciekawa, jednak mimo wszystko trochę zbyt banalna i bez szału. Ok, zaskoczył mnie wybór sprawcy, co na plus. Jednak ogółem jakoś nie porwał mnie ten kryminał. A co do części romantycznej, była jak dla mnie zbyt ckliwa, nieprawdopodobna i niewiarygodna. Słownictwo było zbyt takie słodko - cukrowe, wątek "przeznaczenia" był zdecydowanie przegięciem, a do tego po prostu nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, a tutaj takie coś nam zaserwowano. Nie było to złe, jednak zdecydowanie mnie nie porwało. Czytało się w miarę szybko, całkiem nieźle, jednak bez fajerwerków.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo