Pokojówka miliardera

Tytuł oryginalny:
Carnegie`s maid
Autor:
Marie Benedict
Tłumacz:
Natalia Mętrak-Ruda
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
Znak Horyzont - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
ISBN:
978-83-240-4256-2, 83-240-4256-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.2 (5 głosów)

Rok 1863. Do portu w Pensylwanii przybija kolejny okręt pełen irlandzkich imigrantów. Uciekają od biedy i marzą o rozpoczęciu lepszego życia. Wśród nich jest Clara Kelley– jedyna nadzieja swojej rodziny, wysłanniczka mająca znaleźć nowe miejsce do życia. Młoda ambitna dziewczyna, schodząc z pokładu statku, ma przed sobą ponurą perspektywę wielu lat ciężkiej pracy w fabryce. Gdy pojawia się szansa na lepsze zatrudnienie, kłamie, by je dostać. Tak staje się pokojówką w domu Andrew Carnegiego – najbogatszego człowieka w Ameryce. Ten szybko odkrywa, że Clara ma wyjątkowy dryg do interesów i dziewczyna zostaje jego sekretnym doradcą. Uczucie, jakie się między nimi narodzi, postawi Clarę przed najtrudniejszym z wyborów: szczęście własne lub najbliższych. Czy zaryzykuje i przyzna się do oszustwa? Czy milioner poświęci fortunę dla miłości? (Z okładki).
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kłamstwo zmienia położenie biednej Irlandki przybyłej do USA do pracy. Dzięki swoim talentom pomaga miliarderowi.
  • To powieść z historycznym tłem i problemami społecznymi Ameryki II połowy XIX wieku. • Rok 1863 - na statku Envoy w kajucie dla najuboższych zmierza ku lepszemu życiu Clara Kelly. Splot okoliczności powoduje, że ta wykształcona dziewczyna staje się tajnym doradcą przyszłego miliardera Andrew Carnegiego , choć oficjalnie jest służącą w jego domu.Polecam tę nietuzinkową powieść.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo