W domu

Tytuł oryginalny:
Home
Autor:
Harlan Coben
Tłumacz:
Jan Kraśko ...
Wydawcy:
Andrzej Kuryłowicz Wydawnictwo Albatros (2017-2024)
Legimi (2018-2019)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Wydawnictwo Albatros Biblioteka Akustyczna (2018)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (19 głosów)

Thriller z Myronem Bolidarem, na który czytelnicy czekali pięć lat.

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore’a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. I pewnie byłoby tak dalej, gdyby nie dwaj ludzie: Myron Bolitar, agent sportowy, i jego przyjaciel, Win Lockwood, którego elegancki strój skrywa umiejętnie wyszkolonego zabójcę. Mężczyźni wierzą, że właśnie zlokalizowali jednego z porwanych chłopców, dziś już nastolatków. Chłopak rzekomo był widziany w Londynie. Czy to rzeczywiście on? Gdzie się podziewał przez dziesięć lat? Jak wiele pamięta z dnia, kiedy został porwany? I co najważniejsze: czy jest w stanie naprowadzić Myrona i Wina na trop swego zaginionego przyjaciela, jeśli ten w ogóle jeszcze żyje?

Historia opowiedziana przez Cobena to pełen napięcia, głęboko poruszający thriller o przyjaźni, rodzinie i o tym, czym jest prawdziwy dom.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • bardzo kiepska pozycja tego autora. ogólnie szanuje i cenię Cobena. przeczytałem wszystkie jego powieści. ta książka to pomyłka. jest o niczym i nie polecam. napisana jakby dla samej publikacji - żeby się sprzedało. chcę zapomnieć że to czytałem i zabrać się za następną książkę..
  • Przyznam, że po kilku pierwszych rozdziałach byłam rozczarowana i spodziewałam sie porażki autora. Jednak potem fabuła mnie wciągnęła, napięcie rosło, bohaterowie wzbudzili zainteresowanie. I dobre zakończenie.
  • "W domu" to moje drugie spotkanie z Harlanem Cobenem i z pewnością nieostatnie! :D • Słuchałam audiobooka, który czytał Filip Kosior - świetna modulacja głosu, dobranie tonu do bohaterów książki. • Fabuła na początku idzie prostym schematem, z każdym rozdziałem wydaje się czytelnikowi, że jest bliski rozwiązania sprawy porawania dwójki chłopców. Ale autor tylko się bawi z czytelnikiem i zwodzi go na manowce. • Ostatnie rozdziały czyta się siedząc na szpilkach i ze zniecierpliwieniem oczekuje co będzie dalej. • Zakończenie jest całkowitym zwrotem akcji i sprawia, że zupełnie inaczej zaczynamy postrzegać bohaterów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
TrissM
Opis
Autor:Harlan Coben
Tłumaczenie:Jan Kraśko Filip Kosior Andrzej Grabowski
Lektor:Filip Kosior
oraz:Jan Kraśko
Wydawcy:Andrzej Kuryłowicz Wydawnictwo Albatros (2017-2024) Legimi (2018-2019) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018) Wydawnictwo Albatros Biblioteka Akustyczna (2018)
Serie wydawnicze:Myron Bolitar Thriller Thriller - Wydawnictwo Albatros Audiobook Książka do Słuchania Audiobook - Biblioteka Akustyczna Audiobook - Wydawnictwo Albatros
ISBN:978-617-12-4122-0 978-83-7659-297-8 978-83-8125-110-5 978-83-8125-111-2 978-83-8125-119-8 978-83-8125-133-4 978-83-8125-134-1 978-83-8125-199-0 978-83-8125-947-7 978-83-8361-347-5 83-8125-110-5 9978-83-8125-110-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza reprodukcje rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 65 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo