Tlenowa przewaga:

trenuj efektywnie, popraw wydolność, wzmocnij zdrowie

Tytuł oryginalny:
Oxygen advantage
Autor:
Patrick McKeown
Tłumacz:
Piotr Pazdej ...
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo Galaktyka (2017-2023)
ISBN:
978-0-349-40669-5, 978-83-7579-642-1
978-83-7579-823-4
Autotagi:
druk
książki
poradniki
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

Zdobądź tlenową przewagę!

Świat medycyny dawno już zrozumiał, jak duże znaczenie dla zdrowia ma ograniczenie spożywanych kalorii. Następna rewolucja zdrowotna polega na ograniczeniu wdychanego powietrza!

To szokujące, ale jedną z największych przeszkód na drodze do zdrowia i doskonałej sprawności fizycznej stanowi rzadko rozpoznawany problem: nadmierne oddychanie. Możesz wdychać dwa, a nawet trzy razy więcej powietrza, niż potrzebuje twoje ciało (głównym winowajcą jest oddychanie przez usta) i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Nadmierne oddychanie ma negatywny wpływ na zdrowie oraz ogólną sprawność i przyczynia się do powstania takich komplikacji jak stany lękowe, astma, zmęczenie, bezsenność, problemy z sercem, a nawet otyłość.

Wprowadzając kilka zmian w swoim sposobie oddychania, możesz w zaledwie parę minut zmienić ilość tlenu dostarczanego do mięśni i organów, łącznie z sercem czy mózgiem. Jeśli jesteś aktywnie trenującym sportowcem, zwiększysz swoją wytrzymałość tlenową i beztlenową, a także zyskasz umiejętność dowolnego wchodzenia w „strefę”.

Jeżeli często chorujesz lub jesteś osłabiony, pomożesz swojemu organizmowi, zapewnisz sobie nowe pokłady energii i zaczniesz czerpać więcej przyjemności z wysiłku fizycznego.

Przez ostatnie trzynaście lat Patrick McKeown nauczył tysiące osób, jak osiągnąć więcej mniejszym nakładem sił. Dzięki wykonywaniu prostych ćwiczeń z tej książki będziesz w stanie:

• zmaksymalizować korzyści płynące z dowolnych ćwiczeń czy programu treningowego,

• poznać swój aktualny stan sprawności fizycznej i śledzić postępy,

• zredukować zadyszkę pojawiającą się podczas ćwiczeń,

• zwiększyć poziom VO2max i poprawić ekonomię biegania,

• symulować trening wysokogórski i poprawić wyniki osiągane w sporcie,

• wzmocnić układ krążenia,

• wyeliminować objawy astmy,

• poprawić zdolność koncentracji,

• łatwo schudnąć i utrzymać nową masę ciała.

Skuteczność ćwiczeń opisanych w tej książce została już naukowo potwierdzona, a tkwiący w nich potencjał może radykalnie poprawić twoją aktualną sprawność bez względu na to, czy dopiero myślisz o wstaniu z kanapy, czy też planujesz, jak po raz kolejny zostać mistrzem świata w triatlonie.

Ta książka wciąga niczym kryminał najwyższej klasy. Otworzyła przede mną świat, którego nie znałem, a który intuicyjnie wyczuwałem w trakcie swoich wypraw. Gdyby ukazała się wcześniej, mógłbym łatwiej znosić niedobory tlenu na wysokościach. Rzecz jest napisana – jak na skomplikowaną materię – prosto i przystępnie, co jest jej wielkim walorem. Zawiera mnóstwo prostych porad i ćwiczeń. Myślę, ze każdy z czytelników znajdzie w Tlenowej przewadze coś dla siebie i zacznie świadomie oddychać. Czego wam i sobie życzę.

Piotr Pustelnik, himalaista, zdobywca 14 ośmiotysięczników.

Niby każdy wie, że oddychanie jest ważne, a tlen niezbędny do życia. Jednak ta pozornie najprostsza codzienna czynność często sprawia nam trudności. Aby stała się naprawdę efektywna, musisz poddać ją kontroli, czyli oddychać świadomie, używając nie tylko płuc, ale także… głowy!

Patrick McKeown daje wybór: możesz albo odłożyć tę książkę na bok i pozostać przy swoich dotychczasowych nawykach, albo dać sobie szansę i wypróbować ćwiczenia proponowane przez autora Tlenowej przewagi. Wkrótce zaobserwujesz niewiarygodne zmiany, które pojawią się dzięki uważnemu i kontrolowanemu procesowi oddychania.

Kto wie, może teraz i ty przepłyniesz Atlantyk na jednym oddechu?

Aleksander Doba, podróżnik, kajakarz, odkrywca

Ta książka zapiera dech w piersiach! Patrick McKeown udowadnia, że świadoma praca nad oddychaniem – procesem, o którym na co dzień nie myślimy – może przynieść niesamowite efekty. Dzięki jego metodzie zrozumiesz, dlaczego sposób oddychania wpływa na twoje zdrowie i jakość życia, a jeś

(...)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Patrick McKeown
Tłumaczenie:Piotr Pazdej Anna Ryczek
Wydawcy:Legimi (2023) Wydawnictwo Galaktyka (2017-2023)
ISBN:978-0-349-40669-5 978-83-7579-642-1 978-83-7579-823-4
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana podręczniki poradniki poradniki i przewodniki zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo