Gwiazdka z nieba

Autor:
Katarzyna Michalak
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2023)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2018)
Wydane w seriach:
Seria mazurska
Saga Mazurska
Trylogia mazurska
Znak Litera Nova
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (28 głosów)

W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem wydarza się cud. Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel chciał należeć do tych drugich. W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi, potem umarła jego ukochana mama, a teraz stracił jeszcze dach nad głową. Nie miał nic, ale zyskał wolność i mógł ruszyć w nieznane. Senna - zagubiona wśród lasów wioska na Mazurach - miała być tylko krótkim przystankiem w jego podróży. Zatrzymał się w małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora. Miejscowa legenda głosiła, że ktokolwiek w niej zamieszka, straci to, co kocha. Ale co może grozić komuś, kto stracił już wszystko? Czy los nie mógłby w końcu nagrodzić dobrego serca i szlachetnej duszy? "Gwiazdka z nieba" to pierwsza część nowej serii Katarzyny Michalak. Tom II, "Promyk słońca", ukaże się wiosną 2018 roku.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Piękna, wspaniała książka!
  • "Gwiazdka z nieba" to niesamowita powieść o sile przyjaźni, marzeniach, walce z własnymi słabościami, poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi oraz nadziei na lepsze jutro. Bohaterowie mierzą się z różnymi rozterkami, ale przeżywają również chwile radości. Historia ku pokrzepieniu serc. Pokazuje, że choćby się paliło i waliło, a świat stanął na głowie, to mogą jeszcze być dobrzy ludzie i przyjaciele na których zawsze można liczyć. Bardzo wciągająca książka i podobała mi się. ❤️ Polecam 🥰
  • Książka jest niesamowita. Wciąga od pierwszych zdań i trudno się od niej oderwać, ale też bardzo przyjemnie się ją czyta i bardzo szybko ją połknęłam. • Opowiada historię Nataniela, młodego chłopaka, który traci wszystko. Cztery miesiące temu zmarła mu mama, jedyna rodzina jaką posiadał. Traci mieszkanie. Pakuje do auta to co mu zostało i jedzie przed siebie. Trafia do Sennej - wsi na mazurach. Tu spotyka przyjaciół i tu też jeszcze bardziej komplikuje się jego życie. • Dobrze, że jest kolejny tom, bo już się nie mogę doczekać, żeby poznać dalsze losy Nataniela. • Polecam miłą lekturę na zimowe wieczory.
  • Książka dość ciekawa, polecam na zimne zimowe dni....
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Katarzyna Michalak
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2023) Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2018)
Serie wydawnicze:Seria mazurska Saga Mazurska Trylogia mazurska Znak Litera Nova
ISBN:978-83-240-4664-5 978-83-2404-679-9 978-83-240-9788-3 978-83-951992-0-2 920-83-240-4679-9
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo