Pikantne historie dla pendżabskich wdów

Tytuł oryginalny:
Erotic stories for Punjabi widows
Autor:
Balli Kaur Jaswal
Tłumacz:
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Wydawcy:
Wydawnictwo Czarna Owca (2017)
NASBI (2017)
Legimi (2017)
ebookpoint BIBLIO (2017)
ISBN:
978-83-8015-563-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Przezabawna, podnosząca na duchu powieść o spotkaniu Wschodu z Zachodem. Nikki, córka indyjskich imigrantów, jest barmanką w Londynie Zachodnim. Do tej pory dystansowała się od tradycyjnej sikhijskiej społeczności i wolała bardziej niezależny (czyli zachodni) styl życia, ale kiedy popada w finansowe tarapaty, postanawia podjąć pracę nauczycielki kreatywnego pisania w samym sercu zamkniętej londyńskiej społeczności imigrantów z Pendżabu. Okazuje się, że sikhijskie wdowy, które zapisały się na kurs, chcą poznać podstawy pisania po angielsku, a nie zgłębić sztukę tworzenia krótkich form. Jednak Nikki szybko orientuje się, że jej kursantki to nie tylko skromne wdowy, które spędziły życie w cieniu ojców, braci i mężów, ale kobiety pełne pasji i ukrytych pragnień. Nikki uczy je, jak wyrazić zamknięte w nich historie, uwalniając nieoczekiwaną i ekscytującą twórczą siłę. Kurs staje się coraz bardziej popularny, lecz Nikki przestrzega uczestniczki, by nie ujawniały jego pikantnych treści mężczyznom. Kiedy jednak rozchodzi się plotka o podejrzanej śmierci pewnej młodej żony - nowoczesnej kobiety, takiej jak Nikki - a wśród przyjaciółek zaczynają krążyć niektóre z erotycznych opowieści z zajęć, wybucha skandal, który zagraża im wszystkim.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ciekawa, oryginalna książka, z dużą dozą humoru (porównania do warzyw momentami zdumiewają), ale także elementami obcej dla nas kultury i wątkiem sensacyjnym. Wciąga, trudno się oderwać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo