Dotyk zła

Tytuł oryginalny:
Perfect evil
Autor:
Alex Kava ...
Tłumacz:
Katarzyna Ciążyńska
Wyd. w latach:
2000 - 2018
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (9 głosów)

Uznany za seryjnego mordercę i skazany na śmierć za trzy potworne zbrodnie, Ronald Jeffreys został stracony. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, bo skończył się ich koszmar. Nikt jednak nie wiedział, jak straszliwą tajemnicę zabrał ze sobą do grobu Jeffreys. Trzy miesiące poźniej znaleziono martwe ciało następnego chłopca. Zginął w taki sam sposób, jak ofiary Jeffreysa. Koszmar powrócił ze zdwojoną siłą. Czyżby pojawił się naśladowca? Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morelli. Ma więcej doświadczenia w uwodzeniu kobiet niż w poszukiwaniu seryjnych morderców. FBI przydziela mu do pomocy wybitną specjalistkę w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych zbrodniarzy, agentkę specjalną Maggie O`Dell. Maggie wnikliwie sprawdza poszlaki, bada ślady pozostawione przez mordercę. Pozwala jej to naszkicować makabryczny portret osoby, która została oskarżona i stracona! Tymczasem ginie następna ofiara, zaś kolejny chłopiec zostaje uprowadzony. Nick i Maggie zaczynają rozumieć, że zabrnęli w ślepy zaułek. Każdy kolejny trop prowadzi donikąd, a czas ucieka. Czyżby mieli dać bezwzględnemu mordercy szansę udoskonalenia swoich zbrodni? (Nota wydawcy do wydania 1.).
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Rewelacja polecam cała serię
  • Jest to pierwszy tom serii o agentce Maggie O'Dell. Jest to bardzo dobry thriller, który trzyma nas w napięciu do ostatniej strony. Historia opisana w książce jest pełna nie tylko szybkich zwrotów akcji, ale również też i mylnych tropów. Nie zabrakło tu również wątku miłosnego, napięcia seksualnego, który dodawał tylko pikanterii. A jeśli chodzi o zakończenie no cóż, jak dla mnie idealne, no i zmusza tez czytelnika do szybkiego sięgnięcia po kolejną część. Jak najbardziej polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
anaj_27
Opis
Autorzy:Alex Kava Katarzyna Ciążyńska
Tłumacz:Katarzyna Ciążyńska
Wydawcy:HarperCollins Polska (2008-2018) Edipresse Polska (2008-2018) Wydaw. Mira (2000-2013) Harlequin (2008) Harlequin Enterprises (2003-2008) Arlekin - Wydawnictwo Harlequin Enterprises (2000-2008) Arlekin (2005) Arlekin - Wydaw. Harlequin E (2003) Enterprises (2003)
Serie wydawnicze:Seria z Zimną Krwią Maggie O'Dell Światowy Bestseller New York Times Bestselling Authors powieść
ISBN:83-238-0554-7 83-238-1091-5 83-238-1651-4 978-83-238-1667-6 978-83-238-5317-6 978-83-238-8345-6 978-83-276-2002-6 978-83-276-2032-3 83-238-5317-6 83-258-0554-7
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 32 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo