Przyjąć Ducha Świętego

Autor:
o. Pierre-Marie Soubeyrand
Tłumacz:
Maria Żurowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Esprit (2017)
NASBI (2017)
Legimi (2017)
ebookpoint BIBLIO (2017)
ISBN:
9788365847027
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki

Bracia katolicy, obudźmy się! Odrzućmy nasze puste frazesy, naszą charyzmatyczną wygodę. Papież Franciszek zachęca każdego do wyjścia z własnej wygody i zdobycia się na odwagę, by dotrzeć na wszystkie peryferie, potrzebujące światła Ewangelii

/fragment/

Wielu obawia się doświadczenia Jezusa, zamykając się na zbawienne działanie Ducha. Czym więc jest naprawdę chrzest w Duchu Świętym? Dlaczego nie powinniśmy się bać wyrazić zgody na Jego działanie w naszym życiu?

Autor tej książki, misjonarz i członek Wspólnoty Błogosławieństw - Dom Jezusa Miłosiernego, o. Pierre-Marie Soubeyrand, który doświadczył chrztu w Duchu, przekonuje, jak ważne jest, by otworzyć swoje serca na Łaskę Ducha Świętego. Opisuje czym jest chrzest w Duchu i przybliża nam siedem kroków dobrego przygotowania do tego doświadczenia. Objaśnia także, jak ważna dla życia Kościoła w ostatnich latach była działalność wspólnot charyzmatycznych, tak bardzo docenianych przez papieża św. Jana Pawła II oraz jego następców.

o. Pierre-Marie Soubeyrand - duchowny katolicki, Misjonarz Afryki (Ojciec Biały). Doświadczenie chrztu w Duchu Świętym radykalnie odmieniło jego życie. Zyskał ogromny zapał ewangelizacyjny. W 1982 roku wstąpił do Wspólnoty Błogosławieństw - Domu Jezusa Miłosiernego, działającej także w Polsce. Głosił Chrystusa w Afryce Północnej oraz Afryce Zachodniej, gdzie bardzo aktywnie działał, zakładając kolejne domy wspólnotowe.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo