Wyspy szczęśliwe

Autor:
Wioletta Sawicka
Wyd. w latach:
2016 - 2024
Wydane w seriach:
Duże Litery
DUŻE LITERY - Prószyński i S-ka
Duże Litery - Prószyński Media
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (14 głosów)

Wrażliwa, ufna, trochę naiwna Joanna pragnęła od życia tylko jednego: chciała mieć rodzinę. Taką, w jakiej sama dorastała, zanim rodzice zginęli w wypadku. Skończyła studia, ale nie myślała o pracy i robieniu kariery. Młodzieńcza miłość zaowocowała ślubem i dzieckiem. Joanna była szczęśliwa, spełniły się jej marzenia. Tomasz prowadził firmę, zarabiał na dobre życie, Joanna zajmowała się córeczką, domem, ogrodem - i to był jej bezpieczny świat.

Pewnego dnia Joanna budzi się w zupełnie nowej rzeczywistości. Musi stawić czoło dramatycznej sytuacji i zmierzyć z własnymi słabościami, a jest do tego zupełnie nieprzygotowana.

W tym najtrudniejszym czasie swojego życia poznaje ludzi, którzy uświadamiają jej, że życie to wzloty i upadki. I to nie sukcesy nas kształtują, lecz przeciwności losu.

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Od zgiełku życia wyciszenia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, którymi jest niezmiennie zafascynowana. Pasjonatka literatury, wędrówek bezludnymi szlakami oraz rowerowych wypadów. Mężatka, matka dwójki dzieci. Autorka powieści „Wyjdziesz za mnie, kotku?”, „Będzie dobrze, kotku” „Jeśli się odnajdziemy, kotku” i „Dzień cudu”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Super! Czytam po kolei wszystkie książki tej autorki i każda jest tak samo wciągająca :)
  • Świetna książka. Polecam!
  • W recenzjach o w/w powieści wyczytałam, że książki tej autorki można "brać w ciemno" i na pewno będą to historie, które wzruszą, z bohaterami często poturbowanymi przez życie, ale pełnych wiary i nadziei w dobro i drugiego człowieka. • Z tym większą przyjemnością przeczytałam powieść Pani Wioletty, ponieważ było mi dane poznać osobiście autorkę, będącą wówczas u progu kariery literackiej. Przekroczenie tego progu zaowocowało trzyczęściową opowieścią z "kotkami" w tytule, a potem "Dniem cudu". • W swej najnowszej powieści, w główny wątek obyczajowy - historię życia Joanny, z pozoru szczęśliwej żony i matki, aż do dnia, gdy "obudzona" ogromnym wstrząsem traci swe "wyspy szczęśliwe" - wplata tło z losami innej kobiety, Marty / postać autentyczna/. Poznajemy losy wojenne Marty, wówczas małej dziewczynki i jej rodziny , rdzennych Mazurów, gdy na te ziemie wkracza okrutne, sowieckie wojsko. Pomimo wielu okrucieństw i okaleczenia Marta, teraz już starsza kobieta , ciągle wierzy w lepsze jutro, bo ona sama po cierpieniach i upokorzeniach zaznała wiele dobrego. • Niespodziewanie splatają się losy Joanny, już tej nieszczęśliwej, rozczarowanej życiem z wciąż pogodną i pełną wiary Martą. • Zachęcam do przeczytania powieści, a na pewno się nie zawiedziecie.
  • Polecam, naprawdę super się czyta i nie można się od niej oderwać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Wioletta Sawicka
Lektor:Maria Kozłowska
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2024) ebookpoint BIBLIO (2021) Legimi (2019-2021) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2016-2021) NASBI (2017)
Serie wydawnicze:Duże Litery DUŻE LITERY - Prószyński i S-ka Duże Litery - Prószyński Media
ISBN:978-83-8097-090-8 978-83-8097-986-4 978-83-8234-359-5 978-83-8234-477-6 978-83-8234-479-0 83-8097-090-8 978-8097-986-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo