Następny świt

Tytuł oryginalny:
Another dawn
Autor:
Sandra Brown
Tłumacz:
Franciszek Skomski
Wydawcy:
Świat Książki Wydawnictwo (1995-2016)
Prószyński i Spółka (1997)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (3 głosy)

Czasem dramatyczny koniec związku może pchnąć nas w ramiona… wielkiej miłości. Banner Coleman czeka z niecierpliwością na swój ślub. Wszystko wygląda idealnie: piękna biała suknia leży w jej pokoju na panieńskim łóżku, kościół i dom są wspaniale przybrane, zjeżdżają się rodzina i przyjaciele. Pojawia się nawet Jake Langston, wędrowny kowboj i znany hulaka. Wydaje się, że Banner darzy narzeczonego Grady’ego Sheldona głębokim i odwzajemnionym uczuciem, jednak okazuje się, że los z niej zadrwił. Zdrada niszczy dzień, który miał być najpiękniejszym dniem jej życia. Banner uświadamia sobie, że wszystko, co łączyło ją z Gradym, rozsypało się w pył, a noc, która miała być ich nocą poślubną, spędzi samotnie. Zrozpaczona i upokorzona desperacko potrzebuje potwierdzenia swojej kobiecości, postanawia więc poszukać go w ramionach mężczyzny, który tej nocy jest tak samotny jak ona. Szybko się okazuje, że połączy ich nie tylko seks…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czasem dramatyczny koniec związku może pchnąć nas w ramiona… wielkiej miłości. • Banner Coleman czeka z niecierpliwością na swój ślub. Wszystko wygląda idealnie: piękna biała suknia leży w jej pokoju na panieńskim łóżku, kościół i dom są wspaniale przybrane, zjeżdżają się rodzina i przyjaciele. Pojawia się nawet Jake Langston, wędrowny kowboj i znany hulaka. • Wydaje się, że Banner darzy narzeczonego Grady’ego Sheldona głębokim i odwzajemnionym uczuciem, jednak okazuje się, że los z niej zadrwił. Zdrada niszczy dzień, który miał być najpiękniejszym dniem jej życia. Banner uświadamia sobie, że wszystko, co łączyło ją z Gradym, rozsypało się w pył, a noc, która miała być ich nocą poślubną, spędzi samotnie. Zrozpaczona i upokorzona desperacko potrzebuje potwierdzenia swojej kobiecości, postanawia więc poszukać go w ramionach mężczyzny, który tej nocy jest tak samotny jak ona. Szybko się okazuje, że połączy ich nie tylko seks…
  • Czytałam i ryczałam, wzruszający romans historyczny o wielkiej, prawdziwej miłości.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Sandra Brown
Tłumacz:Franciszek Skomski
Wydawcy:Świat Książki Wydawnictwo (1995-2016) Prószyński i Spółka (1997)
ISBN:83-7129-807-2 978-83-7943-229-5 7129-807-2 83-7943-229-5 978-883-7943-229-5
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo