Ważka

Autor:
Małgorzata Rogala
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2017)
Legimi (2017)
Replika (2012)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Agata Górska i Sławek Tomczyk
ISBN:
978-83-67891-83-7, 978-83-7976-624-6
978-83-7976-625-3, 83-7976-624-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (20 głosów)

Starsza aspirant Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w tajemnicy przed przełożonymi, gdy okazuje się, że śmierć jej koleżanki, Leny, nie była przypadkowa. Jedynym tropem jest tajemnicza broszka w kształcie ważki, o której Lena wspomniała podczas ich ostatniego spotkania.

Tymczasem partner Agaty, Sławek Tomczyk, prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa wyrachowanego dziennikarza â jego zwłoki odnaleziono w redakcji gazety internetowej. Zamordowany nie wahał się sięgać po niemoralne środki w pogoni za sensacją i wywlekał na wierzch brudy mieszkańców Warszawy, więc krąg podejrzanych nieustannie się rozszerza.

Czy sprawa zabójstwa Woźnickiego oraz śmierci Leny są ze sobą powiązane? Jaki sekret skrywa broszka w kształcie ważki?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka Rogali jest ciekawą powieścią o tym, że stosując odpowiednie techniki, można zmanipulować niemal każdego człowieka. Wystarczy chwila, by nasza czujność została uśpiona i powierzymy nasze życie nieodpowiedniej osobie. Każdy człowiek ma swoje słabe punkty: zależność emocjonalna, problemy finansowe lub trudna sytuacja bytowa.
  • Małgorzata Rogala - WAŻKA • To pierwsze spotkanie moje z książką tej pisarki i w swej niewiedzy nt. twórczości Pani Rogali trafiłam na trzecią odsłonę jej kryminalnego cyklu "Agata Górska i Sławek Tomczyk" , serii o warszawskich policjantach. • W zasadzie nie lubię kryminałów, ale coraz częściej "natykam się" na tego typu literaturę w całej fabule lub wątkach powieści. • Podobała mi się ta książka i dlatego na pewno sięgnę do dwóch pozostałych części / cz. I Zapłata; cz. II Dobra matka/ • Od samego początku wciągnęła mnie misterna konstrukcja fabularna , barwność postaci bohaterów i styl. Polecam • Poniżej okładki wszystkich części.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo