Niepiękna

Tytuł oryginalny:
Unbeautifully
Autor:
Madeline Sheehan
Tłumacz:
Jan Stecki
Wydawcy:
Czwarta Strona (2017)
Legimi (2017)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
"Opowieści z Klubu Motocyklowego Hell's Horsemen"
Niepokorna
ISBN:
978-83-7976-610-9, 978-83-7976-615-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

Uwaga! To nie jest opowieść o losie i przeznaczeniu. To opowieść o bólu, smutku i cierpieniu. To porywczy, jak wicher, romans pomiędzy dwojgiem kochanków, którzy nie mogą być razem. W tym świecie nie ma romantycznych wschodów słońca i pachnących płatków róż. Zamiast tego, ich miłość kwitnie w tajemniczej rzeczywistości pełnej nieustannej zbrodni, okrucieństwa i śmierci. To historia rodem z koszmarów nocnych. To opowieść o miłości, której nie da się zaprzeczyć.

Danielle „Danny” West jest córką Deuce’a Westa, przywódcy motocyklowego klubu Jeźdźców z Piekła Rodem. To słodka i piękna dziewczyna, która gdzieś zagubiła swoją drogę i wciąż pragnie rzeczy, które zawsze pozostają poza jej zasięgiem. Erik „Ripper” Jacobs jest sierżantem w klubie jej ojca. Trudne życie pozostawiło nieodwracalny ślad na jego twarzy – oszpeconej i pokiereszowanej, na której blizny ciągnęły się przez policzek i wargi; od szczytu czaszki ku prawemu oku. Podczas letniej nocy, kiedy drogi Danny i Rippera przetną się po raz pierwszy, ich życie zmieni się nieodwracalnie. Nagłe pożądanie zacznie zamieniać się w miłość, dopóki tragedia nie oddali ich od siebie. We wspólnej podróży, nękanej brzydotą i chaosem, Danny i Ripper muszą dowiedzieć się, czy ten nieoczekiwany związek jest w stanie odnaleźć w ich świecie piękno.

To nie jest ckliwa love story, a historia dzika i nieprzyzwoita. Pełna gniewu i nieokiełznanego seksu w świecie władanym przez gwałtowne emocje oraz mroczne żądze. Całkowicie zniewala czytelnika.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wspaniała powieść erotyczna, wciągająca, zwroty akcji, przeczytane jednym tchem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo